Kraje chtějí hradit zdravotní poplatky i příští rok

středa 23. září 2009 11:00

Jak vyplynulo z ankety ČTK, chtějí se kraje, kterým v současné době vládnou hejtmani zvolení za ČSSD, dohodnout na společném postupu při hrazení zdravotnických poplatků v příštím roce. Přes propady v příjmech kvůli nižšímu výběru daní chtějí za pacienty opět zaplatit desítky milionů korun, jakoby žádná hospodářská krise neexistovala. Vždyť to přece nedávají ze svého.

Patřím mezi pacienty, kteří už překročili celoroční limit stanovený pro placení poplatků, tak mi zdravotní pojišťovna na konci 2. čtvrtletí vrátila 509 Kč a bude mi vracet všechny poplatky, které ještě ve 3. a 4. čtvrtletí zaplatím. Proto mě zajímá, jak je tomu u těch pacientů co překročili limit, za které hradí poplatky kraje, Z dostupných veřejných zdrojů vím, že poplatek hrazený krajem je pojišťovnám vykazován, jakoby ho zaplatil pacient, takže se při překročení limitu může stát, že pacientovi bude poplatek vrácen pojišťovnou, aniž by opravdu něco zaplatil. Nikde jsem se nedověděl, jak je tato možnost ošetřena, aby k ní nedošlo; a na kolik přijde tato kontrola. Jenom mám strach, že náklady na zúčtování jednoho poplatku jsou mnohem vyšší, než sám poplatek.
Pokud máte někdo podrobnější informace o tomto problému, prosím napište to v diskusi. Myslím si, že nejen já se rád poučím.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00