Za chaos může Ústavní soud, vinu nenesou strany – pravil Klaus

středa 16. září 2009 12:00


a opravdu, ale opravdu se velice mýlí. Ve svém příznačném odporu k rozhodnutím Ústavního soudu, který ho několikrát klepl přes prsty, nevidí, že hlavní podíl na současném chaosu mají především ti, co v nevhodném okamžiku svrhli za jeho podpory vládu Mirka Topolánka a potom on sám tím, že nepostupoval zcela v duchu ústavy.

Stačilo třikrát po sobě jmenovat vládu, která by nedostala důvěru, a bylo vymalováno. Potom by mohl vyhlásit bez problémů předčasné volby. Ovšem to by nesměl nechat volnou cestu svému nepřekonatelnému odporu k Topolánkovi a jeho velmi slušnému úspěchu v čele EU v době, kdy jí naše republika předsedala. Zde dostala jeho ješitnost přednost před zájmy této republiky. Proto si myslím, že pokud sebekriticky nepřizná svůj podíl na tomto chaosu, tak bude postupně ztrácet důvěru občanů. Ovšem na ní mu asi příliš nezáleží, když už ho další prezidentské období nečeká.
Jistě mnohé čtenáře toto mé stanovisko překvapí, ale je to jenom důkazem, že mě příliš neznají. Ano, plně souhlasím s ekonomickými i ekologickými názory Václava Klause, ale to neznamená, že také souhlasím s jeho postupem v případě současné vládní krize, kde dal přednost svým osobním zájmům před zájmy společnosti. Také nesouhlasím se jeho vztahem k Ústavnímu soudu, i když mám i k jeho konání určité výhrady. Myslím si totiž, že jedinou povinností Ústavního soudu by mělo být rušit zákony, které obsahují nějaké části neodpovídající Ústavě, jako celek a neměl by mít právo rušit pouze jejich protiústavní části. Potom by například nevznikl takový bastl, jakým je současný Zákon o volbách do poslanecké sněmovny, který je prapůvodní příčinou všech současných zmatků.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00