Dnešní kulatá a půlkulatá výročí

neděle 17. leden 2010 10:00

Dnes je 17. den roku dle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 348 dní.
SVÁTKY
● Česko
○ Drahoslav
● Slovensko
○ Nataša
● Katolický kalendář
○ sv. Antonín


10-01-17-klementinum.jpg

Pranostiky
  • Svatý Antonín poustevník přináší led, nebo jej láme; nemá-li žádný, vyrobí ho hned.
Výročí událostí
  • 395 – po smrtí císaře Theodosiuse I. zaniklo Římské imperium. Jeho synové Honorius a Arcadius si rozdělili říši mezi sebou na Západořímskou a Byzantskou.
  • 1595 – francouzský král Jindřich IV. vyhlásil válku Španělsku. (415)
  • 1685 – Johannes Diodato dostal jako první císařské privilegium Imperial pro veřejné servírování kávy a otevřel první vídeňskou kavárnu. (325)
  • 1945 – Uzavřen koncentrační tábor Chełmno. (65)
  • 1945 – Rudá armády dobyla zcela zničene polské hlavní město Varšavu. (65)
  • 1945 – začala evakuace koncentračního tábora v Osvětimi. (65)
  • 1945 – švédský diplomat Raoul Wallenberg odvezen na příkaz Nikolaje Bulganina do sovětského zajetí. (65)
  • 1955 – první atomová ponorka Nautilus (SSN-571) vyplula na svou první plavbu. (55)
  • 1995 – V 5:46 japonského času zasáhlo oblast města Kóbe zemětřesení o síle 7,2 stupně Richterovy škály. Vyžádalo si 6 433 obětí. (15)
Výročí osobností - narození
Výročí osobností - úmrtí
Použité zdroje:
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00