Dnešní kulatá a půlkulatá výročí

pondělí 18. leden 2010 10:00

Dnes je 18. Den dle gregoriánského kalendáře. Do konce rokuzbývá 347 dní.
SVÁTKY
● Česko
○ Vladislav
● Slovensko
○ Bohdana
● Katolický kalendář
○ Památka Panny Marie
○ sv. Prisk


10-01-18-klem.jpg
Pranostiky
 • Na svatého Priska pod saněmi píská.
 • Na osmnáctého chlastu dosti na Silvestra povinnosti.
Výročí událostí
 • 350 Generallus Magnentius sesadil římského císaře Constanse a prohlásil se císařem. (1660)
 • 1520 Christian II. král Dánska a Norska porazil Švédy u jezera Asunden. (490)
 • 1535 Francisco Pizarro založil Limu. (475)
 • 1795 – Zanikla Republika spojených nizozemských provincií. (215)
 • 1825 – v roce 1805 vyhořelý moskevský Bolšoj těatr byl znovu otevřen Triumfem múz na hudbu Alexeje Werstowského a Alexandra Alyabyeva. (185)
 • 1915 – Japonsko předložilo Číněr 21 požadavků, které měly zajistit jeho větší vliv v Číně. (95)
 • 1945 – Rudá armáda dobyla Krakov. (65)
 • 1945 – osvobození budepešťského ghetta Rudou armádou. (65)
 • 1975 – měla v Curychu premiéru opera Ein wahrer Held (Skutečný hrdina) od Giselhera Klebeho. (35)
 • 2000 – meteorit nazvaný Tagish Lake vstoupilí do zemské atmosféry a spadl do zmrzlého jezera Tagish Lake v severní Kanadě. (10)
Výročí osobností - narození
Výročí osobností - úmrtí
Použité zdroje:
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00