Královéhradecký kraj loni prošustroval více než 40 milionů korun

středa 20. leden 2010 11:00

V Deníku našeho okresu jsem se dověděl, že náš kraj proplatil vloni  40,700.000,- Kč místo pacientů za úhradu regulačních poplatků ve zdravotnických zařízeních, která vlastní, tj. v krajských nemocnicích a několika krajských lékárnách, a pouze l4,000.000,- Kč zaplatili na poplatcích pacienti, kteří tento milodar vládnoucí koalice ČSSD – KDU-ČSL a SNK-ED, tiše podporované KČM, odmítli.

Shodou okolností byla manželka minulý pátek nucena navštívit chirurgické oddělení nemocnice v Opočně a podrobit se tam vyšetření. Když dostala potvrzení o zaplacení příslušného třicetikorunového poplatku, byla upozorněna na to, že tuto potvrzenku může poslat na kraj k proplacení, což mě donutilo zamyslet se nad těmito „dary“ a začít počítat. Kdyby opravdu tuto potvrzenku na kraj poslala, zaplatila 10,- Kč za obyčejný dopis a 26,- Kč za doporučený dopis, takže po odečtení poštovného by se jí vrátilo nazpět maximálně 20,- Kč. a při doporučeném dopise pouze 4,- Kč. Proto se také lidé, kteří krajský milodar odmítli, rekrutovali především z těch, kteří zaplatili pouhých 30,- Kč, a cesta na poštu by je přišla dráž než by se jim vrátilo. To jsou výdaje na straně pacienta.
Nyní počítejme výdaje na straně kraje. Předpokládejme, že o krajský „dar“ požádají pacienti, kteří v průměru pobudou v nemocnici alespoň dva týdny a zaplatí tedy 14 x 60,- Kč, což je 840,- Kč. Vydělíme-li touto částkou 40,7 milionu Kč, dostaneme 48.452 pacientů. Pokud by byla každému pacientovi zaslána poštovní poukázkou B datově, potom by kraj zaplatil za poukázání každé této částky 26,- Kč, tedy celkem 48.452 x 26, což je celkem „pouhých“ 1,259.752,- Kč. Kromě toho musíme také připočíst náklady na pracovní síly zabývající se touto agendou, na vybavení jejich kanceláří, na elektřinu spotřebovanou jejich počítači atd. atd. Z toho všeho vyplývá, že tento nákup volebních hlasů ČSSD nás, daňové poplatníky, přišel pěkně draho, a že se potom nesmějí ti, co volili ČSSD, divit, že nezbudou peníze na jiné, podstatně důležitější věci, jakými jsou: např. údržba silnic, zajištění dopravní obslužnosti atd. atd.
Pokud si budou voliči ČSSD stále myslet, že to s nimi myslí tato partaj dobře, potom se brzy opravdu dostaneme na úroveň Argentiny, Maďarska, Řecka a dalších, ještě horších států. Kromě toho je třeba si také uvědomit, že rozhazovačný způsob hospodaření ČSSD se státními penězi, dává současně nedobrý příklad všem jejich voličům, kteří si myslí, že mohou i doma hospodařit podobným způsobem. Potom se ovšem nesmějí divit, když se na náš stát vrhnou exekutoři stejně jako na ty z nich, kteří nejsou schopni splácet svoje dluhy. Tvrdí-li Jiří Paroubek, že státní dluh není třeba splácet, ale že stačí pouze splácet úroky, tak jsem zvědav, co bude tvrdit, až dojde splatnost těchto dluhů a bude je nutno zaplatit. Jak vysvětlí občanům, že stát udělal bankrot? Hlavně na koho to bude svádět.
Na závěr ještě jedna nejasnost. Nám přestárlým chronickým pacientům pojišťovny při překročení Kč 2.500,- poplatky vracejí. Proto se ptám, ví někdo z Vás, moji milí čtenáři, jak to mají kraje vyřešeno, aby se po překročení této částky nevracel pacientovi poplatek dvakrát – jednou z pojišťovny a podruhé z kraje? V případě, že by tomu tak bylo, potom by to byla docela příjemná výdělečná činnost.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00