Dnešní kulatá a půlkulatá výročí

středa 10. únor 2010 10:00

Dnes je 41. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 324 dní.
► ► S V Á T K Y ◄ ◄
► Český kalendář
● Mojmír
► Slovenský kalendář
● Gabriela
► Katolický kalendář
● sv. Školastika100210-klem.jpg

P r a n o s t i k y
 • O svaté Školastice navleč si rukavice.
U d á l o s t i
 • 1355 – V Oxfodu vypukly nepokoje, které jsou jednou z nejznámějších událostí v historii tohoto města. Jsou známy pod názvem: http://en.wikipedia.org/wiki/St._Scholastica_riot"> Scholastica's Day riot. (655)
 • 1605 – V Londýně byla před králem Jakubem uvedena hra Williama Shakespeara Kupec benátský. (405)
 • 1720 Edmund Halley se stal královským astronomem, druhým v pořadí, (290)
 • 1840 – Britská královná Viktorie se provdala za Prince Alberta. (170)
 • 1870 – V New Yorku byla založena YWCA (Young Women's Christian Association). (140)
 • 1880 – Papež Leo XIII. ve své encyklice Arcanum Divinae Sapientiae označil manželství jako svátost. Proto v ní bránil církevní sňatky přr sňatky civilními. (130)
 • 1910 – Fancouzská osobní loď Général Chanzy narazila v bouří u Minorky na útes a po explozi kotelny se potopila. Přežil pouze jeden člověk ze 156 lidí na palubě. (100)
 • 1910 – Začala mystifikace na lodi Dreadnought. (100)
 • 1920 – V referendu ve Šlesvicku se většina obyvatel severního Šlesvicka vyslovila pro připojení k Dánsku. (90)
 • 1940 – Byla zahájena deportace Poláků do SSSR.(70)
 • 1945 – Sovětskou ponorkou S-13 byla potopena německá transportní loď General von Steuben s více než 4.000 osobami na palubě, z nichž 3608 zahynulo. (65)
 • 1945 – Druhá světová válka: Začala bitva o východní Pomořansko, která trvala a do 4. dubna. (65)
 • 1995 Lotyšsko se stalo členem Rady Evropy. (15)
 • 2000 – Byl oznámen objev kvark–gluonového plazmatu. (10)
 • 2005 Severní Korea přiznala vlastnictví atomových zbraní. (5)
 • 2005 – Při útocích povstalců a při bojích mezi silami prozatímní vlády a povstalci v Iráku zahynulo nejméně 40 osob. (5)
 • 2005 – V Rijádu a okolí začaly historicky první komunální volby v Saúdské Arábii. Volby, ve kterých směli kandidovat i hlasovat jen muži, probíhaly postupně v různých částech země až do 21. dubna. (5)
N a r o z e n í
Ú m r t í
Použité zdroje
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00