Dnešní kulatá a půlkulatá výročí

čtvrtek 11. únor 2010 12:38

Dnes je 41. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 324 dní.
► ► S V Á T K Y ◄ ◄
► Český kalendář
● Božena
► Slovenský kalendář
● Dezider
► Katolický kalendář
● zjevení Panny Marie Lurdské
► Kalendář významných dnů
● Světový den nemocných
● Den vzniku Japonska – státní svátek Japonska

100211-klem.jpg

U d á l o s t i
 • 660 př. n. l. – Dle tradice bylo císařem Džimmu založeno Japonsko. (2670)
 • 55 – Za záhadných okolností zemřel v Římě Tiberius Claudius Caesar Britannicus, což umožnilo Nerovi stát se císařem. (1955)
 • 1790 Religious Society of Friends (Náboženská Společnost přátelství), známá jako Quakers, žádá Kongres Spojených států amerických o likvidaci otroctví. To selhalo. (220)
 • 1855 – Kassa Hailu byl korunovaný jako Tewodros II. , císař Etiopie, v kostele Derasge Maryam. (155)
 • 1945 – Skončila Jaltská konference. (65)
 • 1970 – První japonský satelit Ósumi byl vypuštěn pomocí rakety lambda-4. (40)
 • 1975 – Margaret Thatcherová se stala, jako první žena, předsedkyní britské konzervativní strany. (35)
 • 1990 – Mikhail Gorbačov vyslovil při návštěvě Helmuta Kohla, souhlas se sjednocením Německa. (20)
 • 1990 – Bělošský rasistický režim v Jihoafrické republice propustil po 27 letech z vězení Nelsona Mandelu, vůdce Afrického národního kongresu. (20)
 • 1990 – Start kosmické lodě Sojuz TM-9 ke stanici Mir. (20)
 • 2000 – start mise STS-99 raketoplánu Endeavour, mapovaní zemského povrchu pomocí radaru SRTM. (10)
N a r o z e n í
Ú m r t í
Použité zdroje
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00