Dnešní kulatá a půlkulatá výročí

úterý 23. únor 2010 10:00

Dnes je 54. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 311 dní.
► ► S V Á T K Y ◄ ◄
► Český kalendář
● Svatopluk
► Slovenský kalendář
● Roman a Roman
► Katolický kalendář
● sv. Polykarp
► Kalendář významných dnů
● Památný den vzpomínek na oběti komunistického únorového puče z roku 1948

100223-klem.jpg

P r a n o s t i k y
  • Na svatého Polykarpa bývá sněhu plná škarpa.
U d á l o s t i
  • 1455 Johannes Gutenberg zahájil masové tištění tzv. Gutenbergovy Bible, první Bible, která se na světě objevila ve větší sérii. (555)
  • 1660 Karl XI. se stal švédským králem. (350)
  • 1820 – Ve Velké Britanii došlo k pokusu o vraždu všech britských ministrů a premiéra, který je všeobecně znám jako Cato Street Conspiracy. (190)
  • 1905 Paul P. Harris, založil v Chicagu první Rotary klub, organizaci lidí z vyšších kruhů, která se věnuje charitativní a dobročinné činnosti a je populární po celém světě. (105)
  • 1945 Druhá světová válka – Američané osvobozují města na Filipínách. V Polsku v Poznani kapitulují Němci pod tlakem Polských a ruských sil. Bbombardováním bylo zbořeno německé město Pforzheim. (65)
  • 1955 – Proběhlo první setkání SEATO. (55)
  • 2005 – Francie přijala kontroverzní zákon o kolonizaci. (5)
N a r o z e n í
Ú m r t í
Použité zdroje
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00