Dnešní kulatá a půlkulatá výročí

čtvrtek 4. březen 2010 10:00

Dnes je 63. den roku podle gregoriánského kalendáře. Do konce roku zbývá 302 dní.
► ► S V Á T K Y ◄ ◄
► Český kalendář
● Stela
► Slovenský kalendář
● Kazimír
► Katolický kalendář
● sv. Kazimír100304-kl.jpg

P r a n o s t i k y
 • Na Kazimíra pohoda - na kobzole úroda.
U d á l o s t i
 • 1215 – Anglický král John (Jan) složil jako http://en.wikipedia.org/wiki/The_Crusades křižák přísahou papeži Innocentu III., aby získal jeho podporu.
 • 1570 – Španělský král Filip II. vyhnal zahraniční holandské studenty.
 • 1665 – Anglický král Charles II. vyhlásil Holandsku válku, čímž zahájil Druhou anglo-holandskou válku.
 • 1675 John Flamsteed byl jmenován jako první královským astronomem Anglie.
 • 1790 – Ve snaze vytlačit v době revoluce regionální loajality založené na šlechtickém vlastnictví půdy byla Francie rozdělena do 83 departementů, které jdou napříč bývalými provinciemi
 • 1865 – Byla přijata Třetí, a poslední, státní vlajka Konfederace amerických států
 • 1890 – Princ z Walesu, pozdější král Edward VII. otevřel ve Skotsku Forth Railway Bridge (Forthský železniční most), který je nejdelším mostem ve Velké Británii. Měří 8.296 stop (2.528,7 m).
 • 1920 – První představení Činohry SND v Bratislavě - Maryša od bratří Mrštíků.
 • 1925 Calvin Coolidge byl prvním presidentem Spojených států, jehož inaugurace byla vysílána v rádiu.
 • 1930 – Povodně zasáhly na jihozápadě Francie provincii Languedoc a její okolí, Dvanáct departementů bylo zatopeno a zahynulo více než 700 lidí.
 • 1945 – Princezna Elizabeth, dnešní královna Elizabeth II. , nastoupila u Women's Auxiliary Territorial Service (Ženské pomocné Územní služby) jako řidička.
 • 1945 Laponská válka: Finsko vyhlásilo nacistickému Německu válku.
 • 1945 Druhá světová válka: Byla zahájena Bitva u Kamence Podolského.
 • 1960 – V Havaně explodovala francouzská nákladní loď La Coubre převážející zbraně. Zahynulo více než 100 lidí a Fidel Castro obvinil USA.
 • 1970 – 35 mil od Toulonu explodovala Francouzská ponorka Eurydice.
 • 1975 byl povýšen královnou Alžbětou II. na Rytíře Britského Impéria.
 • 1980 – Nacionalistický vůdce Robert Mugabe získal rozsáhlé volební vítězství a stal se prvním černým premiérem Zimbabwe.
 • 1985 Food and Drug Administration (FDA) schválila krevní test na AIDS, který se od té doby používá ke sledování všech dárců krve ve Spojených státech.
N a r o z e n í
Ú m r t í
Použité zdroje
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00