S výběrem politické strany, kterou budu volit, jsem neměl problém

středa 12. květen 2010 10:00

Dnes jsem našel ve své poštovní schránce obálku s hlasovacími lístky 17 politických stran a hnutí, které se ucházejí o přízeň voličů v našem Královéhradeckém kraji. Mohu konstatovat, že to bylo opravdu „zajímavé“ čtení. S „objevy“, kterém jsem při čtení učinil, vás nyní seznámím.

Číslo 1 – OBČANÉ.CZ
Má plný počet kandidátů, tj. 20 jmen, ale zajímavé na ní je, že všichni kandidáti jsou „bez politické příslušnosti“ a počínaje sedmým místem jsou všichni kandidující pražáci. Pozoruhodné složení.
Číslo 4 – Věci veřejné
Má plný počet kandidátů a většina jich je z Královéhradeckého kraje a členy VV. Pouze dva jsou bez politické příslušnosti a mimokrajští jsou tři (dva z Prahy a jeden z Pardubického kraje).
Číslo 5 – Konzervativní strana
Má jen 5 (slovy pět) kandidátů. Všichni jsou z Královéhradeckého kraje, ale bez politické příslušnosti.
Číslo 6 – Komunistická strana Čech a Moravy
Má plný počet kandidátů, všechny z Královéhradeckého kraje a na nevolitelných místech čtyři bezpartijní.
Číslo 9 – Česká strana sociálně demokratická
Má plný počet kandidátů, všechny z Královéhradeckého kraje a všichni jsou členy ČSSD.
Číslo 13 – Strana Práv Občanů ZEMANOVCI
Má plný počet kandidátů, všichni jsou členy SPOZ a pouze jeden je z Prahy. Ostatní jsou z Královéhradeckého kraje.
Číslo 14 – STOP
Má pouze 7 kandidátů. Všichni jsou bez politické příslušnosti a ani jeden není z Královéhradeckého kraje (Bruntál, Chvalčov, Košíky, Nedakonice, Ledeč nad Sázavou, Humpolec, Kroměříž).
Číslo 15 – TOP09
Má plný počet kandidátů a všichni jsou z Královéhradeckého kraje. Pouze čtyři kandidáti jsou bez politické příslušnosti.
Číslo 16 – EVROPSKÝ STŘED
Pouze 5 kandidátů. Všichni bez politické příslušnosti, z toho první dva z Prahy a další tři z okolí Jaroměře (Nový Ples, Rasošky).
Číslo 17 – KDU-ČSL
Má plný počet kandidátů, z toho tři nestraníky. V čele kandidátky je pražák a předseda strany Cyril Svoboda, ostatní kandidáti jsou z Královéhradeckého kraje.
Číslo 18 – Pravý Blok
Má pouze 19 kandidátů. Všichni, až na Oldřicha Dospěla, svářeče z Vysokého Mýta, jsou z Královéhradeckého kraje. Ovšem členem Pravého bloku je pouze lídr kandidátky Petr Lukáček z Mladých Buků.
Číslo 20 – Strana zelených
Má plný počet kandidátů, ovšem v čele kandidátky je pražská socioložka Jiřina Šiklová, bez politické příslušnosti. Ostatní kandidáti jsou z královéhradeckého kraje, z nichž 8 je bez politické příslušnosti.
Číslo 21 – Suverenita – blok Jany Bobošíkové
Má plný počet kandidátů a až na dva členy SDŽ a jedné členky Suverenity jsou všichni bez politické příslušnosti, včetně lídra kandidátky.
Číslo 23 – Česká pirátská strana
Má pouze čtyři kandidáty, z nichž jsou tři členy ČPS, a jeden je bezpartijní. Tři jsou z Královéhradeckého kraje a jeden z Olomouce.
Číslo 24 – Dělnická strana sociální spravedlnosti
Má plný počet kandidátů a všichni, až na jednu studentku z Prahy a jednoho správce kulturního zařízení z Kadaně, jsou z Královéhradeckého kraje. Kandiduje také 6 nestraníků.
Číslo 25 - Strana svobodných občanů
Má pouze polovinu, tedy 10 kandidátů. Všichni jsou z Královéhradeckého kraje a pouze jeden je bez politické příslušnosti.
Číslo 26 – Občanská demokratická strana
Má plný počet kandidátů, všichni jsou z Královéhradeckého kraje a členy ODS.

Po prohlídce všech kandidátek jsem ihned vyřadil všechny kandidátky stran s menším počtem kandidátů než 20 a těch, které nekandidují ve všech krajích, protože u nich nepředpokládám snahu zvítězit, ale účastnit se a když Pán Bůh dá získat potřebná procenta na získání státní podpory. Potom jsem vyřadil kandidátky, které mají plný počet kandidátů, ale na nichž jsou uvedeni nestraníci. Pokud strana nemá dostatek svých členů a doplňuje je nestraníky, nemá moji důvěru. Zvláště pak ta strana, která si postaví nestraníka dokonce do čela kandidátky. Také strana, která si postaví do čela někoho, kdo nežije v Královéhradeckém kraji, nemá moji důvěru. Po této probírce mi zbyly celkem 2 (slovy dva) hlasovací lístky, a to čísla 9 a 26. Protože ČSSD není mým šálkem čaje, zbyl mi v ruce hlasovací lístek číslo 26 patřící Občanské demokratické straně a tu budu v pátek 28. května 2010, pokud se toho dne dožiju volit.
Doporučuji vám řídit se stejnými zásadami, i když si z těch zbývajících kandidátek nevyberete zrovna tu samou jako já. Určitě neprohloupíte.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
100v-tvpds.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00