Je politik vystupující na předvolebním mítinku úřední osobou?

pátek 7. květen 2010 17:23

Právě jsem se dočetl na serveru aktuálně.cz, že: „Muži, který ve středu srazil pěstí k zemi místopředsedu ČSSD Bohuslava Sobotku, hrozí až šest let vězení.“ protože byl dnes odpoledne obviněn z výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Že šlo o výtržnictví je nasnadě, ale agitující politik, byť byl poslancem, není přece žádnou úřední osobou, ale obyčejným občanem usilujícím o přízeň voličů.

Státní zástupce chce útok na Bohuslava Sobotku potrestat mnohem přísněji než útok na tehdejšího poslance Mirka Topolánka, kterého vloni v srpnu napadli na předvolebním mítinku čtyři muži a házeli na něj kameny. Tehdy státní zástupce nepovažoval toto chování za trestný čin, ale jen za přestupek. Místo šesti let, která dnes hrozí útočníkovi za napadení Sobotky, stálo tehdy útočníky napadení Topolánka jen několik tisíc korun pokuty. Nejvyšší státní zastupitelství nechce rozdílný postup žalobců v obou případech komentovat, protože není tomuto případu místně ani věcně příslušné.
LF29e450_4.JPG
Postup Nejvyššího státního zastupitelství chápu, ale je pro mne zcela nepochopitelný tak diametrální rozdíl v názorech na obdobné skutky mezi státními zástupci. Proto se ptám: Co je příčinou tohoto rozdílu? Podle mne buď to, že Topolánek a vedení ODS na rozdíl od Paroubka a vedení ČSSD málo křičelo, nebo je v obou případech státní zástupce velkým fanouškem ČSSD a nesnáší ODS. Jsem zvědav, co mi v diskusi napíšete. Zda budete se mnou souhlasit nebo mi budete spílat.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00