Proč jsem vyloučil ze své volby strany s kandidujícími nestraníky

pondělí 17. květen 2010 10:00


V diskusním příspěvku pod mým článkem „S výběrem politické strany, kterou budu volit, jsem neměl problém“ mi jeden z diskutujících napsal:

„Děsím se proč vylučujete partaj která staví na kandidátce nestraníky - co Vás k tomu vede? Nemyslíte, že to právě mohou být ti slušní a schopní lidé když se oprávněně bojí být členy partají které politicky zdegenerovaly a dokonale zklamaly. Jedině parlament složený z lidí kteří nejsou opičkami na gumičce v rukách partajnických bosů a jejich kliky nebude terčem nekonečné oprávněné kritiky a naopak múže být nadějí či dokonce zárukou lepších zítřků.“
Protože odpověď může zajímat i ty, kteří tento článek a diskusi pod ním nečetli, budu se snažit odpovědět v tomto článku.
Politická strana, která nedokáže obsadit v každém kraji kandidátku plným počtem svých členů, by se neměla vůbec ucházet o přízeň voličů. Pokud má počet kandidátů menší než je přípustné nebo pokud tento počet doplní nestraníky nebo dokonce obsadí celou kandidátku nestraníky, potom je to důkazem toho, že o její program a tedy i členství v ní je malý zájem. Kromě toho nestraníci nezaručují důsledné dodržování pravidel kompromisu, kterému se musí každý poslanec strany podřídit, pokud chce, aby jeho strana prosadila v koalici alespoň minimum z toho co má v programu.
I ze straníků se dokážou stát rebelové či přeběhlíci, jak někteří ukázali v minulém volebním období. Natož pak z nestraníků, kteří nejsou opičkami na gumičce v rukách partajních bossů“. V takové Poslanecké sněmovně může být mnohem větší zmatek, než v té kde zasedají za každou partaj pouze její členové. O tom, že mohou být nadějí či dokonce zárukou lepších zítřků silně pochybuji.
Proto plně souhlasím s diskusním příspěvkem Jirky B., který napsal: „Volit půjdu. Svůj hlas dám té straně, která nejlépe souzní s mým pohledem na společnost a na směr jejího dalšího vývoje. Jsem rád, že mne nikdo nenutí někoho volit, ani nenutí někoho nevolit. Bojkot voleb nebo jakési volební experimenty jsou, podle mého názoru, ukázkou absence názoru vlastního, nebo naivním a nereálným idealistickým sněním o dokonalé společnosti. Myslím, že každý, kdo se dá na politiku, musí mít určité osobnostní založení. A je mylné se domnívat, že v malých stranách a na posledních 4 místech kandidátek jsou osobnosti s ryzími vlastnostmi moudrého a vlídného krále Miroslava.“
Nevím, zda Vás moje odpověď na otázku jednoho z diskutujících uspokojí, ale můj názor, vycházející z dlouholetých osobníchzkušeností, je v tomto případě neměnný.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
100v-tvpds.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00