Opět mnoho povyku pro nic

pátek 21. květen 2010 10:00

ateo.cz


Konečně jsem se dočkal. Čeho? No přece Kalouskovy složenky, o které se už dlouho píše a hovoří. Včera jsem ji našel ve své poštovní schránce. To víte k nám, na „venkov“, se vše dostává mnohem později než do velkých měst a hlavního města.

Protože nerad píši o něčem co neznám, nebo o čem jsem slyšel pouze z druhé ruky, tak jsem byl na tento fenomén, který vyvolal ve všech druzích médií velký poprask, opravdu velmi zvědav. A mohu dnes s plnou odpovědností říci, že to co se kolem ní dělo, bylo opět povykem pro nic.
slozenka.jpg
Pokud ten, kdo složenku obdržel, je zvyklý si nejdříve pořádně přečíst za co má platit, tak musel po přečtení této upomínky okamžitě přijít na to, že jde o předvolební černý humor pana Kalouska. Pokud na to někdo nepřišel, je to jeho chyba. Jenom hlupáci mohou na podobný špek skočit.
Vím, že je mezi námi dost lidí, kteří dost často skočí na špek různým podvodníkům. Ti se na rozdíl od pana Kalouska tváří zcela důvěryhodně a určitě by text upomínky umístily na začátku dopisu, tak jak to u všech letáků vyzývajících k přispění na různé bohulibé účely bývá zvykem.
Proto si myslím, že i různé žaloby, kterými vyhrožují někteří politici, jako např. dr. Rath v sukních, naše milá Bobo, se pouze zviditelňují a mohou uspět jedině u prosťáčků, které Kalouskova složenka vyděsila. Vím, že je to svým způsobem černý humor, ale bohužel pravdivý. Každý z nás na úhradu úroků z tohoto dluhu již platí svůj díl, např. ve zvýšených daní jako jsou: DPH, dani spotřební či dani z nemovitostí. Z vlastního dluhu naše republika ještě nesplatila ani korunu (euro či dolar). To nás teprve čeká, respektive Vás mladší, protože my starci se už té doby, kdy se dluh začne opravdu splácet, nedočkáme. Proto si dobře rozmyslete, zda půjdete k volbám a koho budete volit. Zda ty, kteří chtějí dluh splácet, nebo ty, kteří jej na základě svých slibů, jako: zdravotnictví bez poplatků, 13. důchod atd., chtějí ještě více zvýšit. Když už jsem u toho třináctého důchodu, tak nemohu nevzpomenout jedné „tiskové“ opravy, kdy se tiskárna plakátů pro ČSSD omlouvá za chybu, které se dopustila. Místo textu: „každý důchodce dostane 13. důchod“ má správně být: „každý 13. důchodce dostane důchod“.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Zbytek stránky je určen především pro náhodné čtenáře
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 100v-csdd-proti-vam.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00