Zkrácení perexu, i když „nepřekročíte“ povolený počet znaků

úterý 25. květen 2010 11:48

Kolega Jiří Hermánek mi 22.5.2010 v 19:33:37 poděkoval ve všeobecné diskusi blogerů za radu, ale protože je jen málo těch, kteří tuto diskusi čtou a kromě toho tam nebylo přesně napsáno jak k počítáni znaků v perexu dochází, tak uveřejňuji toto sdělení v této své rubrice.

Pokud napíšete do perexu odkaz v této podobě zde, tak se Vám nezapočítají 3 znaky, ale všechny znaky z HTML tagu, do kterého vámi vložený odkaz vizuální editor převede a vypadá např. takto: <a href="https://www.google.com/accounts/Reauthenticate?service=writely&amp;continue=http%3A%2F%2Fdocs.google.com%2F">zde</a>, z čehož vyplývá, že místo tří znaků slova zde započítá celkem 125 znaků celého tagu. Proto pozor při vkládání odkazů do perexu, kde je počet znaků omezen.
Obdobně k tomu dochází při vkládání textu kopírovaného z Wordu. Odtud se zase přetahuje řada zbytečných HTML tagů, které jsou ve vizuálním editoru zcela zbytečné. Proto doporučuji naučit se několik HTML tagů, což není nic složitého a nebudete mít s vizuálním editorem problémy. Ale o tom raději napíšu až po spuštění nového designu blogu na konci května.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg stačí kliknout na obrázek.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00