Jakou kvalifikaci má mít ministr?

středa 7. červenec 2010 10:00

Tak se ptá v >Příspěvku ke kádrovému profilu budoucího ministra kultury pana Bessera< Bohumil Doležal. Ke kádrovému profilu budoucího ministra kultury se vyjadřovat nebudu, protože ho osobně neznám a ani z doslechu o něm nevím víc, než napsal Bohumil Doležal. Na onom příspěvku mě zaujala jiná věc a k té se chci vyjádřit.

V >Příspěvku< Bohumil Doležal mimo jiné píše: „Malý problém je, že to není úplný začátek jeho politické dráhy: prvním krokem byl vstup do KSČ, a to v létě 1989.“ Právě tato věta mě velmi zaujala. Proto jsem si našel jeho stručný životopis, ze kterého jsem se dověděl, že se narodil 4. 8. 1957, takže v roce 1989, kdy vstoupil do KSČ, mu bylo 32 let. Nevím jakou funkci, ke které členství v KSČ potřeboval, měl v tomto věku jako zubní lékař zastávat, ale vím, že mu tento čin bude až do smrti různými ochránci čistoty politické scény, jakým je Bohumil Doležal, vyčítán.
Je zajímavé, že lidi, kteří se podíleli na budování socialismu po únoru 1948 a v roce 1968 se přidali k těm, kteří prohráli, jsou dnes považováni za hrdiny a pohybují se ve vrcholové politice (Zdeněk Jičínský a Petr Pithart) i v ostatním veřejném životě (Pavel Kohout a Ludvík Vaculík) bez obtíží. Zmiňuji jen nejznámější jména, protože vypsání celého seznamu těchto lidí by zabralo příliš mnoho místa. Také politiky z ČSSD, kteří byli členy KSČ před rokem 1989 (Škromach, Urban atd.) nikdo nekádruje, snad proto, že už nejsou na naší politické scéně nováčky. Ovšem  nováčky je nutno důkladně prokádrovat. Jinak by neměl Bohumil Doležal a jemu podobní o čem psát.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že se do vzájemné diskuse zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 150x100-vv-logo.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00