Dříve než začne další volební boj

čtvrtek 22. červenec 2010 10:26

Je období prázdnin a dovolených. Po jmenování vlády se rozbouřené politické vlny poněkud uklidnily, ale je to jen klid před bouří, která zanedlouho vypukne, až začne nesmlouvavý předvolební boj spojený s komunálními volbami a volbou 27 senátorů.Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny ukázaly, že voliči touží po změně. Sice tam zůstaly dvě největší strany (ČSSD a ODS) a komunisté, ale menší strany se ztratily. Nováčci Zelení propadli v důsledku vnitřních rozbrojů a stejný důsledek měl i rozpad lidovců, kteří naopak byli v Poslanecké sněmovně i v době reálného socialismu. Úspěch nových stran TOP09 a Věci veřejné ukázal, jak silná je touha voličů po změně. Především díky jí zde nemáme v současné době socialismus s lidskou tváří, ale máme jakýsi, i když nedokonalý, kapitalismus.
Otázkou je, zda k podobné změně dojde i na komunální úrovni a zda ve volbách do Senátu se nebudou voliči snažit vyrovnat poměr sil a nedají své hlasy kandidátům opozice. Proto musím, i když velmi nerad, konstatovat, že slibované reformy nemají ještě vyhráno. Pokud by získala opozice v senátu většinu, potom by jim sice nemohla zcela zabránit, ale různými obstrukcemi by je mohla alespoň zdržovat.
Chtějí-li voliči opravdu změnu, potom by měli dát ve volbách do senátu hlas kandidátovi z řad koaličních stran, a komunálních volbách těm, kteří nebudou zadlužovat jejich obec či město. Snad se poučí z výsledků předloňských voleb do krajských zastupitelstev, zvláště pak z vítězství ČSSD ve Středočeském kraji, vedené Davidem Rathem, a jejího vládnutí s tichou podporou komunistů.
Proto sem velice zvědav, kdo bude další čtyři roky vládnout našim městům a obcím, i jak se změní poměr sil v senátu.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že se do vzájemné diskuse zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 150x100-vv-logo.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00