Nenadávejme politikům, jejichž chování se nám nelíbí

středa 22. září 2010 10:04

Nedávno jsem při nákupu v místním Penny marketu zaslechl z úst poměrně inteligentně vypadající dámy prohlášení o tom, že naši politici jsou zločinci a dělají takové zákony, které jim umožňují lépe krást. Nejsem v žádném případě obhájcem politiků a mám velké pochybnosti o kvalitě některých z nich, ale jejich nesmyslná zevšeobecňující kritika za použití těch nejvulgárnějších slov mě uráží

Někdejší vládnoucí komunističtí papaláši všech stupňů zneužívali naprosto bezostyšně svou moc a drtivá většina občanů mlčela. Bála se tak hluboce, až to bylo stydno. Dnes, kdy je možné říci cokoliv kdekoliv a o komkoliv, mají někteří lidé pocit, že čím silnější nadávka, čím nehoráznější přezdívka a čím drastičtější obvinění, tím lépe pro naši demokracii.
Nadávalo se na každou polistopadovou vládu. Nejdříve tu byl skrblík Klaus, potom opilec Zeman atd., atd. ... Zkrátka ať přijde kdokoliv, vždy si někteří lidé najdou důvod, proč sebe považují za spravedlivé a politiky za zločince, nebo alespoň za blbce. Ti, co čtou mé články delší dobu, vědí, že jsem politickým pravičákem. Přesto vidím na vládnutí současné koalice mnoho chyb, ale na druhé straně nepovažuji její vládnutí za nějakou tragédii, znamenající katastrofu. Je to zkrátka jedna z možných vlád, která vzešla z regulérních demokratických voleb, kdy většina voličů zcela dobrovolně vhodila do urny hlas právě pro jednu ze stran této vládní koalice. Potácení se od zdi ke zdi, které tak rádi předvádíme, výkřiky nadšení a vzápětí salvy nadávek a věčné podezírání všech, kteří jsou umístěni společensky o něco výše, z automatického podvodu, považuji za jeden z nejškodlivějších projevů charakterizujících naši společnost. Připadá mi únavné psát znovu a znovu o těchto trapnostech, ale stále se s nimi setkávám v neztenčené míře i na stránkách tohoto blogu a proto o nich znovu píši.
Kdyby se někdo pokusil složit nějakou opravdu ideální vládu, jsem si jistý, že by se to nepodařilo, protože nemáme, ale ani nesmíme mít politiky, kteří by se zavděčili všem. Ti, kteří se snaží zavděčit všem, musejí nutně všechny klamat, protože vyhovět požadavkům všech občanů zkrátka a dobře nelze.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že se do vzájemné diskuse zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nezapomeňte také navštívit tyto stránky
-Nase-hospoda.jpg
147h-TOP-09-001.jpg 100v-tvpds.jpg 150x100-vv-logo.jpg
stačí kliknout na každý z obrázků.
Svatovacl-slav-2010.jpg
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00