Političtí odborníci

středa 10. listopad 2010 10:00

V českých zemích je jedna velmi populární představa -- vybrat špičky z různých oborů a udělat z nich ministry. Na pohled pěkně vypadající řešení, které většinou skončí tak, že politických postupů neznalé odborníky denní provoz zavalí.

Přes noc se tu objevila nová garnitura politiků, která ze začátku neměla ponětí o tom, jak to ve Vládě a Parlamentu chodí. Mnozí si představovali, že se dá vše rychle a jednoduše vyřešit, aniž by znali jednotlivé procedury schvalování svých návrhů. O tom se nejlépe přesvědčil odborník na všechno Radek John. Ono totiž bylo velmi jednoduché v pořadu televize NOVA: „NA VLASTNÍ OČI“ kritizovat politiky a radit jednoduchá a rychlá řešení, zatímco uskutečňování reálné politiky v každodenní praxi není procházkou růžovým sadem. U Radka Johna si cením toho, že dokázal přiznat svoji neznalost toho, jak to ve Vládě a v Parlamentu chodí a proto se musí mnohým věcem za pochodu učit.
Na druhou stranu se v řadách Věcí veřejných objevil ministr s manažerskou praxí, kterého mnozí pro jeho postavu a určitý hlasový hendikep považovali za kašpárka, a hle on si na Ministerstvu dopravy vede docela dobře. Právě na jeho příkladu lze ukázat, že ministři by neměli být jen političtí mluvkové, ale především by měli být politickými manažery.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že se do vzájemné diskuse zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

 

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00