Podvedla pražská ODS voliče?

středa 1. prosinec 2010 13:35

Tato otázka by měla být doplněna podotázkou: „Své nebo ty co ji nevolili?“ Pražané zvolili 24 zastupitelů za TOP 09, 20 za ODS, 14 za ČSSD a 3 za KSČM. 19 kandidujících partají nezískalo žádné zastupitele. Tak byly karty rozdány a s nimi se hraje.

Počty jsou neúprosné: 24+20, 24+14 nebo 20+14. Říkají, že jedině tak bylo možné vytvořit dvoukoalici s nadpoloviční většinou. Vše záleželo na tom, kdo z možných koaličních partnerů nabídne takové podmínky společného vládnutí na radnici, které by partnerovi umožnily splnit co nejvíce z jeho volebního programu. Nejsem obyvatelem Prahy, a tudíž nejsem podrobně seznámen s tím, jaké podmínky si jednotlivé strany nabízeli. Pouze usuzuji, že nejvíce si vyšly vstříc ODS a ČSSD.
Podotýkám, že mému vkusu by nejlépe vyhovovala koalice TOP09 s ODS, ale došlo k tomu co se v komunální politice, a nejen v ní, stává, že se dohodl druhý s třetím proti prvnímu. Praha není jediným městem, kde k takovým dohodám došlo nejen po letošních komunálních volbách, ale i po volbách v minulých letech. Myslím, že se tak bude dít i v budoucnu. To už se v demokracii stává, když vítěz voleb nezíská sám nadpoloviční většinu.
Nyní někteří z Pražanů vyšli do ulic a křičí, že chtěli změnu. Demonstrují proti koalici ODS-ČSSD a požadují nové volby. Je to normální? Demonstrovali by tito lidé, kdyby vznikla koalice TOP 09 a ČSSD? Koho volili tito demonstranti křičící, že chtěli změnu. Určitě ne ODS nebo ČSSD. Neznám tyto lidi, ale občan Havel, který se demonstrace zúčastnil, určitě žádnou z těchto dvou stran nevolil. Stejně tak si myslím, že řada z těchto demonstrantů ani volit nebyla.
V Praze se zúčastnilo voleb pouhých 44,43% voličů od nichž TOP09 získala 41,27% hlasů, tj. 18,34% z celkového počtu zapsaných voličů. Jak mohou tedy demonstranti tvrdit, že80% Pražanů chtělo, aby se stal primátorem Tůma? To není prostě pravda.
Pokud těmito demonstranty preferovaná strana nedostala nadpoloviční většinu hlasů, potom není možné vyčítat dvěma politickým stranám, že se domluvily na spolupráci. Není přece možné, aby ulice rozhodovala, zda volby platí či nikoliv.
TOP 09 je mi svým způsobem líto, ale pokud udělali při vyjednávání chyby a selhali, pak nemohou vinit jiné, že byli úspěšnější. Vadí mi, že demonstranti nerespektují Ústavu ČR, demokratické principy a chtějí zpochybnit platný výsledek voleb.
praha-4.jpg

praha-3.jpg

praha-2.jpg

praha-1.jpg
Protestující se jaksi vymkli kontrole. Demonstrace se změnila v anarchii. Jediné co se opravdu podařilo, bylo zablokování jednání. Trochu málo od těch, kteří usilují o změnu v politice.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že se do vzájemné diskuse zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00