Hodnota Kalouskova projektu

pondělí 28. březen 2011 15:48

Tak se jmenuje článek Jiřího Wagnera v Prvním českém ryze internetovém deníku NEVIDITELNÝ PES, který se zabývá úlohou Miroslava Kalouska v takzvané „kauze ProMoPro“.  Článek mě natolik zaujal, že přináším několik citátů i odkaz na stránky deníku.

Na celé takzvané „kauze ProMoPro“ je zarážející jiná věc: jak to, že se elitní expolicisté v Kalouskově FAÚ soustředili pouze na Vondru a novináři jako ovce tuto fintu bez přemýšlení zbaštili? Proč nikdo nepřipomněl, že Topolánkova vláda předsedala EU pouhé tři měsíce, aby byla nahrazena vládou "nejoblíbenějšího a nejlepšího" premiéra Jana Fischera? Jak to, že "tunelářská" smlouva s firmou ProMoPro unikla pozornosti jeho ministra pro evropské záležitosti Štefana Füleho? Ten měl přeci tři dlouhé měsíce na to, aby zjistil, že je se zakázkou něco v nepořádku, a aby sjednal nápravu! Nic takového se ovšem nestalo, a když Kalousek smlouvu nyní vytáhl, nikdo se jej na Füleho odpovědnost netázal. Ministr sám ji pochopitelně nezmínil.

I laikovi musí být na první pohled jasné, že důvod je prostý: Jan Fischer i jeho ministr byli uklizeni na místa, odkud nemohou škodit - expremiér do Evropské centrální banky, Štefan Füle na post eurokomisaře. Zato Alexandr Vondra usedl do křesla ministra obrany, kterýžto post byl dlouhodobě propachtován lidovcům. Navíc udělal věc, která se neodpouští - začal ze skříně vytahovat kostlivce pro stát nevýhodných smluv zděděných po lidoveckých ministrech a náměstcích. A po obchodech, na nichž měl často eminentní zájem Kalouskův přítel, šéf firmy Omnipol Richard Háva. A aby toho nebylo málo, začal chystat zákon, který ruší nesmyslnou povinnost ministerstva nakupovat zbraně přes prostředníky. To už muselo zvednout ze židle nejen všechny zbrojaře, ale i lobbisty a další příživníky přisáté ke státnímu cecíku. Je očividné, že Kalouskův brutální útok na Vondru pramení právě odtud a jeho svatouškovské řečičky o protikorupčním závazku vlády to nemůžou zakrýt.

Nový, poučený ministr obrany už se bude kauzám typu CASA nebo Pandur vyhýbat obloukem, protilobbistický zákon si už nikdo předložit netroufne a ministr financí si bude moci spokojeně mnout ruce.

Celý článek najdete zde.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý věcný diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. Hrubé a vulgární diskusní příspěvky ignoruji. V diskusi neodpovídám proto, že se do ní často zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu jiri.krejci@windowslive.com, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nebo nickem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00