Petr Hájek a mediální fikce

čtvrtek 5. květen 2011 18:21

se jmenuje článek na blogu Vladimíra Zemana, který mě velmi zaujal. Protože s ním plně souhlasím, a sám bych to lépe nenapsal, tak přináším několik ukázek a v závěru na něj odkazuji. Jistě si ho rádi přečtou i ti, kteří mají odlišný názor. O těch, kteří mají stejný názor nepochybuji.

„Taky jsem poslouchal na interview ČT 24 slova pana Petra Hájka. Jeho myšlenkové pochody je potřeba nejprve správně vyhodnotit a pokusit se je pochopit. Což dá, jak je vidět, někomu opravdu hodně práce a někdo to nepochopí vůbec.“

„Pan Petr Hájek přece vůbec nemluvil o tom, že Bin Ládin je nějaká fikce, on v této souvislosti mluvil o mediální fikci. V tom je propastný rozdíl. Nepřítelem lidstva je terorismus a spousta dalších - ismů, nikoliv ten jeden, to jedno jméno. To jméno je právě ta mediální fikce, to jest jméno, na kterém se dohodne novinářská obec a to jméno bude donekonečna opakovat, až se z něho stane pojem - to jest mediální fikce.“

„Dnes od rána slyšíme v televizi, že Bin Ládin nebyl ozbrojen. Takže co nám to chtějí média říct? Že to byla vražda? Mám skoro za to, že ani zaměstnanci WTC v době útoku nebyli ozbrojeni. Možná někde v šuplíku nožík na otevírání obálek.“

„Pánové Petr Hájek, Ladislav Jakl i pan prezident Václav Klaus pouze stále poukazují na to, že média si s námi dělají, co chtějí. Zkusme zapojovat taky vlastní mozky, možná by to mohlo být k prospěchu nejen nás samotných, ale ve smyslu Darwinových teorií i vývojovému růstu inteligence lidstva.“

Celý článek si můžete přečíst zde.

Titulky na některých serverech (doplněno 07/05/11-17:38):

Schwarzenberg soptí, Hájkova slova o bin Ládinovi urazila spojence

Znevážil ČR, zlobí se Schwarzenberg na Klausova muže

Schwarzenberg: Hájkovy výroky o bin Ládinovi urazily spojence

Schwarzenberg: Hájkovy výroky o bin Ládinovi urazily spojence

Schwarzenberg: Hájkovy výroky o bin Ládinovi urazily spojence

Schwarzenberg: Hájek urazil naše spojence

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý věcný diskusní příspěvek Vám milerád emailem poděkuji. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. Hrubé a vulgární diskusní příspěvky ignoruji. V diskusi neodpovídám proto, že se do ní často zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu jiri.krejci@windowslive.com, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nebo nickem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00