Šediváčkův long 2012

pondělí 23. leden 2012 10:00

Již po šestnácté se tento týden uskuteční Šediváčkův long, nejdelší závod psích spřežení v České republice a jeden z nejtěžších závodů v Evropě. Čtyřetapový závod po hřebenech Orlických hor s jedním povinným bivakem (noclehem na sněhu se psy) a povinnou čtyřhodinovou přestávkou, je extrémní, jak délkou, tak převýšením.

657-sed-long-0.jpg
Závodní trať dlouhá dvěstěčtyřicet kilometrů začíná i končí v osadě Jedlová, která je součástí známého lyžařské střediska Deštné v Orlických horách. Protože letos pojede velké množství musherů, tak budou startovat po jedné minutě, zatímco jindy startují zpravidla po minutách dvou. Budete-li mít příležitost v této době navštívít Orlické hory, nezapomeňte se na závody podívat. Pro ilustraci přináším několik fotografií z minulých ročníků. Více podrobností o závodě, včetně programu a dalších fotografí naleznete zde, odkud jsou i níže uveřejné ilustrační fotografie.
657-sed-long-1.jpg
657-sed-long-2.jpg
657-sed-long-3.jpg
657-sed-long-4.jpg
657-sed-long-5.jpg
Vzhledem k mé fysické kondici podívat
se do Deštného na závody bohužel nedostanu, ale přeji všem musherům i divákům alespoň tak hezké počasí, jaké je na uveřejněných ilustračních snímcích.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nakonec něco pro potěšení z kalendáře UMÚN
Nohou namaloval: Petr Šrámek
657-2012-4-5019.jpg
V nouzi poznáš přítele!
(Přísloví)
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý věcný diskusní příspěvek Vám děkuj, a to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že se do ní často zaplete někdo jiný a zavede ji úplně jiným směrem. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také můžete napsat na mailovou adresu jiri.krejci@windowslive.com, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Nevlídný stařík a kápéčko
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00