Pozvánka na Šediváčkův long

úterý 22. leden 2013 12:00

Dnes v 17:00 hod. bude u penzionu Kristýna-Jedlová v Deštném v Orlických horách slavnostrně zahájen XVII. ročník čtyřetapového závodu psích spřežení po hřebench Orlických hor - Šediváčkův long. Jde o nejdelší závod psích spřežení v České republice (240 km) a jeden z nejtěžších závodů v Evropě.

Závod s jedním povinným bivakem (přenocování na sněhu) je extrémní jak délkou, tak převýšením. O roku 2002 je jedním ze série čtyř extrémních závodů psích spřežení o titul IRON SLED DOG MAN a ICE DOG. Zbývající tři závody této série se jedou v alpských zemích.
I tento ročník začne a skončí tradičně v osadě Jedlová, která je součástí Deštného v Orlických horách.
Délka jednotlivých etap je následující:
23. 1. - 65 km - start a cíl penzion Kristýna;
24. 1. - 55 km - start penzion Kristýna - cíl Bedřichovka;
            noční etapa 35 km - start Bedřichovka - cíl penzion Kristýna;
25. 1. - 55 km - start penzion Kristýna - cíl bivak v Orlickém Záhoří;
26. 1. - 35 km - start Orlické Záhoří - cíl penzion Kristýna.
 Podrobnější informace včetně fotografií získáte zde.
Doplněno 23. 1. 2013
Informace o dnešním dnu závodu najdete zde.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nakonec něco pro potěšení z kalendáře UMÚN
Ústy namalovala: Zdeňka Ježková
657-13-002.jpg
Cestou kolem vesnice,
potkal jsem tři zajíce ...
(francouzská říkanka)
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý věcný diskusní příspěvek Vám děkuj, a to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že ji často někdo zavede úplně jiným směrem. Kromě toho 1000 znaků nutí ke zkratkovitému vyjádření, tím často dochází ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na e-mailovou adresu jiri.krejci@windowslive.com. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem starší člověk a proto musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Nevlídný stařík a kápéčko
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00