Belhání 2013 (01)

čtvrtek 7. únor 2013 10:00

Leden byl pro mne dalším nepříjemným měsícem, který omezil mé belhání na minimum. Belhám se stále pomaleji a každá „vycházka“ z tepla domova je pro mne velkým martyriem. Brzy mne začnou zábst ruce, kterými držím francouzské berle. O něco později i nohy. Nepomáhají ani kožešinové palčáky a kožešinou vystlaná obuv. Proto byla vetšina snímků pořízena z oken mého bytu.


Nezapomínejme,
že dnešní den je prvním dnem zbytku našeho života!

I když bylo málo sněhu, tak se pod okny kuchyně sáňkovalo.
657-sane-01.jpg
657-sane-02.jpg
Když připadl další bylo to veselejší.
657-sane-03.jpg
657-sane-04.jpg

Také pod oknem mého pokoje se obejvil první sníh.
657-loz-01.jpg
Za několik dnů napadl další.
657-loz-02.jpg
Také zde se objevili první sáňkaři.
657-loz-04.jpg
657-loz-03.jpg
U sousedního domu ale nenalezli pochopení pro své radovánky.
657-loz-05.jpg
657-loz-06.jpg

Náměstí bylo pokryto sněhem. Jen osolená cesta byla bez sněhu.
657-nam-01.jpg
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Nakonec něco pro potěšení z kalendáře UMÚN
Ústy namalovala: Pavel Hejhal
657-130206-001.jpg
Zima:
Z šedivých mračen
tančení bílých vloček.
Tiše se snáší.
Na stromech ptáci.
Čekají tiše v mrazu.
Jaro! Kdy zazníš?
(M. Dolistová)
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý věcný diskusní příspěvek Vám děkuj, a to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že ji často někdo zavede úplně jiným směrem. Kromě toho 1000 znaků nutí ke zkratkovému vyjádření, čímž často dochází ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na e-mailovou adresu jiri.krejci@windowslive.com. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem starší člověk a proto musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte Jak psát dobrý blog .
Nevlídný stařík a kápéčko
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00