Senát v plné nahotě

úterý 5. březen 2013 10:00

Lze vůbec pochopit nenávist, která v senátu vyústila ve štvanici na vlastního presidenta, připomínající procesy z padesátých let? Špína se vylila na povrch a umořila jakékoli projevy slušnosti a soudnosti. Jsme svědky projevů nejnižších pudů, za které by se měl nejen senátor, ale i každý slušný člověk stydět.

Negativní emoce vyvolané senátory jsou velmi nakažlivé. Verbují a osmělují nejhorší spodinu, jejíž agresivita je nejen podporována, ale dokonce i vydávána za hrdinství. Kdekdo si tak plivne a kopne, jenom aby se zviditelnil. Blogeři nejsou výjimkou. I mezi nimi jsou hejna těch, kteří se svými ohavnými traktáty zbaběle přidali ke štěkajícímu proudu. Není proto divu, že se nenávist šíří a zasahuje čím dál větší okruh lidí.
Když byla zrušena nedotknutelnost presidenta, souhlasil jsem s tím. Přitom jsem si vzpomněl, jak mě při jednom z výslechů na StB vysvětlovali tuto nedotknutelnost. I kdyby mi chodil tehdejší president Husák za manželkou, tak bych o něm nemohl beztrestně říct, že je kurevník. U Štrougala bych to říct mohl, protože u něj byla nedotknutelná pouze jeho činnost předsedy vlády. Pokud se týkalo jeho soukromých záležitostí, tak nedotknutelný nebyl. Bohužel jsem nepředpokládal, že najde tolik čecháčků, kteří dokážou napsat ve svých článcích, i diskusních příspěvcích, ty nejsprostší „komentáře“. Dá se jim vůbec říkat lidi?
Senátoři, výjimky potvrzují pravidlo, svým jednáním vytvořili rádoby nadřazenou elitu, osobující si právo vést národ podle svých jedině správných představ. Občany, kteří s nimi nesouhlasí, považují za zaostalé a nemyslící tvory, kteří nevědí co je pro ně dobré. Proto je nutné všemi prostředky toto „dobro“ vnutit.
Obdobná nenávist k presidentovi byla i v době, kdy byl na Hradě T. G. Masaryk. Stačí se podívat jen trochu hlouběji do historie, jak se chovali Masrykovi odpůrci. Sám mám jednu osobní zkušenost. V září 1937 jsem byl s maminkou na nákupu u místního řezníka, velkého antimasarykovce, který prohlásil: „Kdybych měl tu moc, tak bych šel tu jeho mrtvolu rozsekat a naházet psům!“ Projdete-li se trochu podrobněji historií našeho národa, najdete tam nespočet podobných příkladů. Oni se lidé v podstatě nemění. Mění se jen podmínky života.
« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »
Vážení čtenáři,
za každý věcný diskusní příspěvek Vám děkuj, a to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám proto, že ji často někdo zavede úplně jiným směrem. Kromě toho 1000 znaků nutí ke zkratkovému vyjádření, čímž často dochází ke zkreslení myšlenek a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na e-mailovou adresu jiri.krejci@windowslive.com. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem starší člověk a proto musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Nevlídný stařík a kápéčko
Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00