Nepodceňujme, ale naučme se chápati své štěstí!

sobota 26. duben 2008 08:00

Bezdomovec

                  Mým čtenářům 
           k sobotnímu zamyšlení

 otec-a-syn-per-1.jpg


 

Jsme lidé věčně nespokojení. Stále toužíme po něčem, čeho nelze dosíci. Můžeme často žíti klidně, obklopeni jsouce spokojeností. Než přirozená těkavost stále něco nalézá, činí nás nespokojenými, nevděčnými Prozřetelnosti. Neprávem. Jen se pozorně rozhlédněme kolem sebe. Zarazíme se, zastavíme ve zbytečných a marných touhách – tolik je bídy kolem nás a ta námi otřese do základů. Teprve pak vidíme malichernost vlastních bolestí, zbytečný svůj shon. Teprve poznáním cizího utrpení si dovedeme uvědomit cenu vlastního štěstí. To zdánlivé málo, které nám osud dal, je ve skutečnosti bohatstvím a na nás jen záleží, abychom si učinili život krásný tím, že to pochopíme a oceníme.

160px-stastny-domov.jpg


Poznámka blogera:
text byl převzat z časopisu ŠŤASTNÝ DOMOV, ilustrovaného čtrnáctideníku českých žen a dívek, věnovaného životu rodinnému a domácnosti, ročník XXII. z roku 1927, jehož vydavatelem bylo nakladatelství ŠOLC A ŠIMÁČEK, společnost s r. o. PRAHA. Jméno autorky(autora) nebylo, bohužel, uvedeno.

Jiří Krejčí

zuzanaeleonora10:3126.4.2008 10:31:00
Eleonoraštěstí08:4426.4.2008 8:44:08

Počet příspěvků: 2, poslední 26.4.2008 10:31:00 Zobrazuji posledních 2 příspěvků.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00