Za týden budou volby "všech proti ODS"

pátek 10. říjen 2008 14:00
Ano, pouhý týden zbývá do otevření volebních místností po celé republice. Rozhodovat se bude nejen o regionálních vládách ve třinácti krajích, ale i o obměně třetiny senátorů.

S trochou nadsázky lze říci, že jde o volby "všech proti ODS". Občanští demokraté obhajují nejen nadpoloviční většinu v senátu, ale i ve dvanácti ze třinácti krajů (v Praze se nevolí) má ODS hejtmana. Jen Jihomoravskému kraji vládnou lidovci.

U nás na venkově billboardů a plakátů mnoho není. Zato v krajském městě, kde jsem byl začátkem týdne u lékaře, je jich přímo naseto. Některé jsou vkusné, některé méně. Nejméně vkusné jsou plakáty ČSSD, které mají barvy ODS a tu také vehementně pomlouvají. Jiné svědčí o tom, že kandidáti nebo jejich týmy vůbec neuvažovali o smyslu hesla u jejich jména. Mne zaujaly dva billboardy:

  • první od MUDr. Drimla z ČSSD, který píše:
    BUDU ZA VÁS BOJOVAT. 
  • druhý od Ing. Vladimíra Dernera z KDU-ČSL který tvrdí: ZARAZÍM TAHÁNÍ PENĚZ Z VAŠICH KAPES.

To bojování lze ještě přijmout, i když není napsáno jak. Ovšem jak chce ing. Derner zarazit tahání peněz z našich kapes to opravdu nevím. Pokud to někdo víte, napište mi. Naštěstí ani jeden z nich nekandiduje v našem obvodu.

U nás kandiduje za ČSSD člověk, který nemá gaunery rád, ale sám svým chováním tyto lidi příliš připomíná. Kandidáti ostatních stran jsou celkem umírnění; i ten komunistický má docela rozumné názory. Takže jsem opravdu zvědav, kolik lidí u nás přijde k volbám a koho budou volit.

Mým favoritem do senátu je můj dobrý známý Vladmír Benák z ODS. V případě, že by neprošel do druhého kola tak půjdu volit jedině v tom případě, že v něm bude stát Antl z ČSSD nebo Chasák z KSČM proti někomu slušnějšímu, koho bych mohl volit. Pokud budou stát oba proti sobě, tak to nechám na těch, kteří půjdou volit v druhém kole. V tom případě je zcela jedno, kdo z nich se do senátu dostane. Oba nejsou můj šálek čaje.

Do krajského zastupitelstva budu volit ODS, protože jsem byl v minulém období s prací jejích zastupitelů velmi spokojen.

« » ☺ « » ☺ « » ☺ « » ☺ « »

Vážení čtenáři, pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse kecá někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění: Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00