Jak je to s miliardovým přebytkem zdravotních pojišťoven

čtvrtek 23. říjen 2008 09:01V jednom z diskusních příspěvků k mému článku Občané nedovolte, aby Vám politici omezili zdravotní péči, jsem se dočetl:

80-batoh.jpg

  • Kdyby pojišťovny nehromadily bezdůvodně miliardy, mohly by slušně zaplatit lékaře a sestry i pomocný personál, takže by neutíkali jinam.
  • Pojišťovny mají v současné době 35 mlrd. navíc. Nevíte proč tak střádají? Vždycky byly vyrovnané, nebo v dluhu. Zřejmě se to chystá na privatizaci. Co jim brání řádně zaplatit personál?
  • To si opravdu málo vážíte svého života?

Právě proto, že si vážím nejen svého života, ale i života svých nejbližších, stejně jako života všech svých spoluobčanů, jsem příznivcem Julínkovy reformy a nenechám se zblbnout řečmi takových kvaziodborníků na financování zdravotnictví jako jsou MUDr. Rath, MUDr. Driml, Ing. Hovorka atd., kteří si sice dovedou velmi dobře spočítat svoji výplatu, ale o pojistné matematice vědí s odpuštěním kulový.

Ano 35 miliard Kč se zdá jednomu mnoho a jiný se dokonce domnívá, že je pojišťovny nahromadily bezdůvodně. Nevím jak vy, ale my doma, i když jsme penzisté a penze není nijak vysoká, si vytváříme určitou rezervu pro případ náhlého kolapsu ledničky, pračky, televizoru atd. Podobným způsobem si musí i pojišťovna vytvářet určitou rezervu na nenadálé pojistné události. To, že byly kdysi vyrovnané nebo dokonce v dluhu, bylo špatně. Ta dnešní rezerva 35 miliard není opravdu vysoká, když uvážíme, že každý občan naší republiky včetně nemluvňat je pojištěn a k tomu ještě ti cizinci co u nás pracují. Pro lehčí počítání budu předpokládat, že všech pojištěnců v naší republice je 10 milonů. Vyjádříme-li 35 miliard číslicemi, tak to vypadá takto 35.000,000.000 Kč. Ano za 35 je devět nul. Naproti tomu 10 milionů vypadá takto 10,000.000 Kč. Pro přehlednost si to napíšeme hezky pod sebe

35.000,000.000 Kč
                   10,000.000 pojištěnců

Umažeme-li od každého čísla stejný počet nul, vyjde nám rezerva 3.500 Kč na jednoho pojištěnce. Myslíte si, že je to málo nebo mnoho? Já si myslím, že je to málo. V případě, že by nás ohrozila nějaká pandemie, tak by těch 3.500 Kč určitě nestačilo. To jenom socialističtí hospodáři žijí na dluh a myslí si, že se dluhy nemusejí splácet. Řádný hospodář vždy hospodaří s nějakou reservou, jak se říká, pro strýčka příhodu. Kdo toto nechápe a sám žije na dluh, protože chce mít vše hned, ten to asi jen těžko pochopí. Přeji všem těm bláhovcům, co naletěli šibalům na špek a myslí si, že když za ně zaplatí poplatky v krajských nemocnicích, tak se budou mít lépe, pevné zdraví a elán do života. Obojí budou potřebovat, aby vládu šibalů ve svém kraji bez újmy, právě na tom zdraví, přežili.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři, pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse kecá někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění: Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde
Pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svů blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní kvalitního blogu.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00