Informace jsou velmi nebezpečným zbožím

čtvrtek 13. listopad 2008 09:00

Stále více jsem přesvědčen, že informace jsou velmi nebezpečným zbožím. Jsou zvláštním druhem třaskaviny a my všichni, dříve než otevřeme noviny či televizi, bychom měli projít důkladným pyrotechnickým školením. Slova v nich obsažená dokážou mnohdy otrávit nejen ducha, ale i srdce a domnívám se, že média celého světa právě toho využívají k velmi nízkým cílům.

Informace, které nám dávají, jsou velmi často vytrhávány z kontextu, zjednodušovány a sestříhány na nízkou, až primitivní úroveň, aby je pochopil každý prosťáček. A právě tímto zjednodušováním, které nutně vede ke zkreslení, jsou velmi nebezpečné. Tímto způsobem vytvářejí média zcela fiktivní, dnes je módní říkat virtuální, svět. Smutné je, že si tuto virtualitu přestáváme postupně uvědomovat.

I když, často rádi a hlasitě ohrnujeme nos nad nemravností médií, přesto se nám jejich „informace“, i proti naší vůli, zadírají pod kůži, ukládají do mozků a trvale nám otravují srdce. Životy prezentované v médiích jsou vždy něčím výjimečná a proto fascinující. Většina lidí jim dává přednost před realitou. V tom okamžiku se pro ně jediným opravdovým životem stává ona virtuální realita médií a život nás ostatních se pro ně stává fikcí. Je třeba nějaké velké katastrofy, aby opět objevili skutečného člověka z masa a kostí?

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « » Banner Díky Vládě!

Vážení čtenáři, pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. U diskusních příspěvků bez mailové adresy automaticky předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění: Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde
Pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svů blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní kvalitního blogu.

Váš emeritní tapetář

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00