Přeběhlíci a rebelové

středa 26. listopad 2008 16:15

www.petrstepanek.cz

Dnes uveřejnil v internetovém názorovém deníku VIRTUALLY uveřejnil Petr Štěpánek článek s výše uvedeným titulkem, ze kterého vyjímám:

300-virtually-logo.gif

„Minimálně stejně důležité, jaké co je, je také to, jak se tomu říká. Můžeme napsat dvě skoro stejné věty, přesto jejich vyznění bude velmi rozdílné. Posuďte sami.
Věta první:
Vládní koalici podpořili rebelové Melčák a Pohanka, zatímco přeběhlice Jakubková a Zubová hlasovaly s opozicí.
Věta druhá:
Vládní koalici podpořili přeběhlíci Melčák a Pohanka, zatímco rebelky Jakubková a Zubová hlasovaly s opozicí.

Další ukázka toho, jak naši novinářští šmokové doknale využivají „synonym“ k rozdílnému zhodnocení jednoho a téhož činu některých politiků a političek. Obdobně je tomu s používáním termínu pravicoví extrémisté pro Dělnickou stranu, ačkoliv jde především o extremismus levicový, kterýžto termín se nehodil bolševikům do krámu a postbolševici v některých médiích se ho drží dodnes. Oni naši novináři musejí každého ocejchovat ať už je ten cejch pravdivý či nikoliv. Myslím si, že policie už pochopila, že už nelze takto cejchovat a proto hovoří buď o extrémistech, nebo radikálech bez přívlastku.

Celý článek, pokud Vás toto téma zajímá, si můžete přečíst zde.

Osobní stránky autora najdete zde.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « » Banner Díky Vládě!

Vážení čtenáři, pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. U diskusních příspěvků bez mailové adresy automaticky předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění: Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde
Pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svů blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba: Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.
Povolení k uveřejnění citací z článku najdete zde.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00