Kamenování prezidenta

pátek 28. listopad 2008 16:43


Pod tímto titulkem přinesl internetový názorový deník VIRTUALLY komentář Martina Stína, který převzal z Politikonu, kde byl uveřejněn včera. Protože mě článek zaujal, tak vám, moji milí čtenáři, přináším několik citací a odkaz na stránky, kde si ho můžete, pokud vás tyto citace zaujmou, přečíst celý.

300-virtually-logo.gif

„I když Václav Klaus není básník, při sledování mediálních reakcí na jeho různá vystoupení proti Lisabonské smlouvě se mi vybavily verše z Hálkových Večerních písní, začínající slovy: „Nekamenujte proroky….“ Myslím, že pan prezident má štěstí, že u nás neplatí právo šaría, neb určitě by se našel někdo, kdo by za jeho veřejně projevované názory na evropskou integraci pro něj žádal trest ukamenováním.“ Já si dokonce myslím, že nejen někdo, ale mnoho našich klausofobů.

„Na Václava Klause nyní bude pršet kamení ze všech stran: od novinářů, od politiků koaličních i opozičních, od respondentů účelově objednaných průzkumů veřejného mínění. Naše nízká novinářská i politická kultura nezná zásadu povinné úcty k poraženému bojovníkovi, který šel do bitvy s vědomím, že bude možná poražen a následně ostrakizován, protože nemohl jinak: kázal mu to rozum, smysl pro odpovědnost a čest.“ Ono nebude pršet, ono už prší a ten déšť bude čím dál hustší.

„Kamenování Václava Klause není na místě. Je hlava státu, z čehož mu plyne vysoká míra odpovědnosti za blaho národa. Těší se velké důvěře veřejnosti, která jej zavazuje, aby chránil stát před riziky, jež vidí. Nelze jej proto degradovat na mluvčího vlády nebo různých politických uskupení, upřít mu právo na názor a jeho svobodný projev. Dokonce ani znepokojení bruselských byrokratů a některých evropských politiků nad jeho projevy a činy, vykládané jeho kritiky jako poškozování zahraničněpolitických zájmů státu, ho nemůže o tato práva připravit.“ Oni i za 1. Republiky vystupovali někteří politici a novináři proti presidentu Masarykovi, ale ti patřili do bezvýznamné menšiny, zatím co dnes tomu začíná být pomalu, ale jistě, naopak.

Celý komentář, pokud máte zájem, si můžete přečíst zde nebo zde.
Povolení k uveřejnění citací z článku najdete zde.

 

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři, pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. U diskusních příspěvků bez mailové adresy automaticky předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění: Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde
Pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svů blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba: Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00