Vkládání odkazů do článku

pondělí 26. leden 2009 10:00

Stále se setkávám s tím, že někteří kolegové si nevědí rady s vkládáním odkazů d o svého textu a tak jsem si opět dovolil napsat na toto téma stručný návod. Zde je:

Nejprve napíšeme do perexu potřebný text, jako např.:
vklad-1.jpg

Potom označíme slovo nebo několik slov, pod která chceme odkaz vložit
vklad-2.jpg

Po označení se zviditelní symbol pro vkládání odkazů: vklad-3.jpg

Klikme na něj a objeví se okno pro zadání URL odkazu, tj.adresy stránky, na kterou chceme odkázat:
vklad-4.jpg

URL adresu této stránky získáme takto:

Najdeme si příslušnou stránku:
vklad-5.jpg Klikneme na její URL adresu a pomocí současného stisknuté kláves CTRL a C ji překopírujeme do schránky,
vklad-6.jpgodkud ji pomocí současného stisknutí kláves CTRL a V vložíme do okémka určeného pro její vložení:
vklad-7.jpgkliknutím na tlačítko vložit
vklad-8.jpgje odkaz uložen do textu.
vklad-9.jpgJeště je možné nastavit kurzor za slovo článek a vymazat mezeru mezi tímto slovem a tečkou.
vklad-9a.jpgPokud není za odkazem tečka, tak se tam mezera navíc zpravidla neobjevuje.

V hlavní části textu lze obdobně vkládat odkaz i do obrázků.

Tímto vkládání odkazu končí a přeji hodně úspěchu při jeho používání.

Poznámka blogera: Opraveno 26. 1. 2008 ve 14:52 hod.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00