Návod na vkládání YouTube videa do blogu

pondělí 5. leden 2009 10:00

Po uveřejnění vánočních a novoročních ZouTube-videí jsem dostal několik dotazů jak je vkládám do svého blogu. Protože si myslím, že se najdou i jiní zájemci, kteří mé zkušenosti využijí, tak jsem se rozhodl uřejnit tento stručný návod pro vlkládání YouTube-videí.

Nejprve si na adrese http://www.youtube.com/ otevřu domovskou stránku serveru YouTube, kde do okénka vyhledat zapíšu přibližný název videa, které chci vyhledat, např.: Neujahrskonzert 2009. Po stisknutí tlačítka a vyhledání seznamu skladeb, si vyberu tu, která mne zajímá, např. oblíbený Pochod Radeckého. Objeví se mi zvolené video.

552-radetzky-1a.jpg

To v klidu poslouchám a při tom si prohlédnu vpravo od obrázku dvě okénka:

552-radetzky-1b.jpg

V horním je uvedena Adresa URL, kterou můžeme zkopírovat a uložit si ji někam pro případné použití, kdybychom si chtěli pochod přehrát přímo na YouTube.
Pro umístění daného videa na  blog je však důležitý údaj ve spodním okénku, s označením VLOŽIT. To je kód v jazyce HTML, který si zkopírujeme a vložíme do kódu HTML své stránky na místě, kde chcete mít video zobrazeno.
Příklad:
Kód zobrazeného videa má tuto podobu:
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9Ll9bZXgj3A&hl=cs&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9Ll9bZXgj3A&hl=cs&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
a já ho chci vložit za nadpis Radetzky Marsch, který je v kódu HTML uveden takto:
<div align="center">
<span style="font-size: large; font-family: algerian; color: blue"><strong> Radetzky Marsch</strong>>/span><br />

Po vložení bude celý kód HTML pro toto video vypadat takto:
<div align="center">
<span style="font-size: large; font-family: algerian; color: blue"><strong> Radetzky Marsch
</strong>>/span><br />
<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/9Ll9bZXgj3A&hl=cs&fs=1"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/9Ll9bZXgj3A&hl=cs&fs=1" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>
</div>

což se mi ve visuálním editoru zobrazí takto:

552-radetzky-2.jpg

a teprve po uložení celého článku a jeho zobrazení se mi objeví následující obrázek:


a já si mohu video přehrát.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00