Pozor na datum a čas článku

úterý 6. leden 2009 10:00

Stále se setkávám s tím, že se uprostřed nebo dokonce na konci titulní stránky bigblogeru objevují perexy článků, které by měly být uvedeny jako nejčerstvější. Vina není v systému, ale v autorech, které tímto upozorňuji na chybu, které se dopouštějí.

Datum a čas vašeho nového článku se automaticky nastaví na okamžik, kdy začnete článek vytvářet.
moje-clanky-4a.jpg 
Proto je nutno před aktivováním článku tyto údaje upravit tak, aby souhlasily se skutečným časem aktivace, případně je nastavit dopředu, jako naplánovaný datum a čas aktivování
  moje-clanky-4b.jpg
V každém případě je dobré před aktivováním článku tyto údaje zkontrolovat, protože jejich změna u již aktivovaného článku je nemožná; tak se snadno stane, že se váš článek dostane na hlavní stránce bigblogeru tam, kde ho nechcete mít. Proto doporučuji, abyste před psaním článku nejprve nastavili tyto údaje a teprve potom začali článek psát. Po napsanání článku je dobré ho nejprve uložit jako neaktivní. Po uložení kliknout na tlačítko Zobrazit článek na samém horním nebo dolním okraji formuláře a prohlédnout si jak bude článek skutečně vypadat, protože stránka formuláře, na kterou článek píšete a stránka, která se zobrazí na bigblogeru nejsou rozměrově shodné. Teprve když se vám článek opravdu líbí, tak ho označte jako aktivní a před uložením ještě znovu překontrolujte datum a čas. Pokud píšete své články přímo do formuláře na bigblogeru, potom mezi začátkem psaní a aktivací může být dost velký časový rozdíl.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00