Šediváčkův long – Orlické hory

čtvrtek 15. leden 2009 10:00

Ve dnech 20. - 24. ledna 2009 se bude konat etapový závod psích spřežení po hřebenech Orlických hor s jedním povinným bivakem (nocleh na sněhu). Závodu se účastní kromě českých spřežení také spřežení ze Slovenska, Polska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Belgie a Holandska.

ŠEDIVÁČKŮV LONG je nejdelším závodem psích spřežení v České republice a patří k nejtěžším závodům v Evropě vůbec. Již několik let je tento závod mistrovstvím ČR v LONGu (dlouhá trať) a v roce 2004 bylo zde uspořádáno Mistrovství Evropy v LONGu i v MIDu (střední trať). Od roku 2002 je Šediváčkův long zařazen do série čtyř extrémních závodů psích spřežení o titul IRON SLED DOG MAN (dva z těchto závodů jsou pořádány v rakouských a jeden ve švýcarských Alpách).

Šediváčkův long nabízí všem zúčastněným (psům, závodníkům, divákům, organizátorům i sponzorům) naprosto výjimečný zážitek. Pro nepřítomné jsou k dispozici aktuální iformace ze závodu webových stránkách, přímé vstupy v rozhlase a v televizi, reportáže v tisku a pro všechny zájemce z každého ročníku dokumentární film. Na internetové stránce naleznete všechny informace včetně průběžných a konečných výsledků.

Pokud máte možnost se do Orlických hor dostat, tak neváhejte a nenechte se ujít vynikající zážitek spojený s pobytem na zdravém horském vzduchu. Pro vylíčení autmosféry, přináším několik snímků z minulých závodů.

552--long-1.jpg

552--long-2.jpg

552--long-3.jpg

552--long-4.jpg

552--long-5.jpg

552--long-6.jpg

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

552-long-baner-2009.jpg
více informací získáte po kliknutí na obrázek.

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00