Prohlížeč PowerPoint Viewer 2007

pondělí 2. únor 2009 10:00

Na konci loňského roku jsem poslal několika kolegům novoroční přání ve formě presentace vytvořené programem PwerPoint 2007, které se několika z nich nepodařilo otevřít, protože soubor měl místo koncovky .pps, používané staršími versemi programu PowerPoint, koncovku .ppsx. Proto si dnes dovoluji upozornit na prohlížeč, který jim umožní tyto presentace otevřít a mohou si ho stáhnout, pokud mají legálně některou z verzí operačního systému Windows, zdarma.

Tímto prohlížečem je PowerPoint Viewer 2007, ve kterém můžete zobrazit a vytisknout, se všemi vlastnostmi a funkcemi, prezentace vytvořené v aplikacích:

 • Microsoft Office PowerPoint 2007;
 • Microsoft Office PowerPoint 2003;
 • Microsoft PowerPoint 2002;
 • Microsoft PowerPoint 2000;
 • Microsoft PowerPoint 97;

ale nemůžete je upravit. Umožňuje také otevírání prezentací aplikace Microsoft PowerPoint, které jsou chráněny heslem.

Aby mohl program pracovat, potřebuje:

 • Paměť RAM:
  • 64 MB pro Windows 2000 s aktualizací Service Pack 4;
  • 128 MB pro Windows XP s aktualizací Service Pack 1, Windows Server 2003;
  • 512 MB pro Windows Vista;
 • na pevném disku: 5 MB volného místa;
 • Obrazovku s rozlišením Super VGA (800 x 600) nebo vyšším.

Podrobný popis a návod ke stažení najdete zde.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a dokazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00