Tallinn – 14

pátek 13. únor 2009 10:00


Dříve než se s Tallinnem rozloučíme, tak navštívíme místa, ze kterých můžeme z Tallinnu odcestovat – dnes to bude nádraží


Balti jaam
552-nadrazi-tallin.JPG       Tak se nazývá hlavní tallinnské nádraží, které leží pod severozápadními hradbami pevnosti Toompea. Nečekejte něco světoborného. Je to spíše nádražíčko, což je dáno tím, že estonská železniční síť je velmi řídká a slouží především nákladní dopravě. Celková její délka je 1200 km, z čehož je pouze 940 km v provozu.
552-Baltia_station.jpg
Jednotlivé trati jsou:
Tallinn – Tapa – Rakvere - Narva, 209.6 km;
Tallinn – Keila – Paldiski, 47.7 km;
Keila – Riisipere, 24.4 km;
Tapa – Tartu, 112.5 km;
Tartu – Valga, 82.5 km;
Tartu – Pechory (Rusko), 83.5 km;
Valga – Pechory (Rusko), 91.5 km
Tallinn – Lelle – Pärnu –Mõisaküla (Lotyšsko), 190 km;
Lelle – Viljandi, 78.7 km;
Rakvere - Kunda, 19 km.
Když jsme cestovali v roce 1987 z tehdejšího Leningradu do Tallinnu, tak jel náš rychlík záhadným způsobem z Narvy přes Tapu do Tartu a odtud zase zpět přes Tapu do Tallinnu. Asi proto, abychom se mohli dostatečně vyspat a nepřijeli do Tallinnu v brzkých ranních hodinách. V roce 1967 jsem to jel autobusem pouhých 5 hodin, ale vlakem jsme to jeli 12 hodin – od 20 hod. jednoho dne – 
do 8 hod. druhého dne.

552-Estonian_railway.png

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a dokazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00