Někteří novináři neuměji ani opisovat

čtvrtek 12. únor 2009 17:46

Ke kauze »Vyhlídka« jsem toho dnes přečetl hodně, ale také jsem přitom zjistil, že někteří naši novináři neumějí ani opsat zprávu z jiného deníku. Přesvědčte se sami.

     Na idnes.cz si můžete přečíst tuto zprávu: „Do podniku šly celkem dva státní příspěvky. První, ve výši 1,32 milionu korun, poslalo do Mrštinova podniku v roce 2005 ministerstvo pro místní rozvoj, které tehdy vedl dnešní pardubický hejtman Radko Martínek. Druhý příspěvek, téměř 4 miliony korun, šel z ministerstva práce a sociálních věcí, řízeného Zdeňkem Škromachem. Dotaci zdůvodnili podporou vzniku nových pracovních míst.“

     Zatímco lidovky.cz o této zprávě referují takto: „Podle MfD získal hotel Vyhlídka vedený vlivným politikem ČSSD Miloslavem Mrštinou dotace dvě. První ve výši 1,32 milionu korun mu v roce 2005 poslalo ministerstvo práce a sociálních věcí vedené tehdy nynějším pardubickým hejtmanem Radko Martínkem. Další čtyřmilionovou dotaci měl přiklepnout Škromachův úřad.“

     Myslím, že dalšího komentáře není třeba. Či si myslíte, že ano? Snad jedinou omluvou může být, že lidovky.cz převzaly tuto informaci od ČTK. Přesto si myslím, že si měli informace v MfD přečíst, aby nebyli za hlupáky.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a dokazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00