Pochvala pro Českou televizi

pondělí 16. únor 2009 15:12


Po dlouhé době musím pochválit Českou televizi za uvedení záznamu divadelního představení hry G.Sibleyrase aj. Della » PŮLDRUHÉ HODINY ZPOŽDĚNÍ « uvedené Studiem A.

     

     Výkon Daniely Kolářové a Milana Lasici v bystré komedii o tom, jak se manželé pokusí během půldruhé hodiny stereotypy svého třicetiletého manželství, byl vynikající. Byl to opravdu velký herecký koncert, kterému vůbec nevadilo, že každý protagonista hovořil svým rodným jazykem, ba naopak to bylo milé zpříjemnění a umocnění zážitku. Také záznam zvuku byl tentokrát vynikající, takže hercům bylo, na rozdíl od některých jiných záznamů divadelních představení, výborně rozumět. Jediné, co mě mrzí je, že nelze na webu ČT najít záznam tohoto představení, zatímco záznamy takových pomíjejících a nezajímavých „představení“, jako jsou např. Otázky Václava Moravce tam vždy najdete přepravené k opakovanému shlédnutí.Je to moc velká škoda, protože bych se rád na toto představení ještě jednou podíval, když nemám možnost je osobně navštívit. Oběma protagonistům děkuji za opravdu skvělý zážitek a přeji jim ještě hodně úspěšných repríz i dalších hezkých rolí.

552-lasica-kolarova.jpg

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00