Je mu devadesát a připravuje se na další cestu

pondělí 16. únor 2009 18:59Ano, milé čtenářky a milí čtenáři, slavný cestovatel Miroslav Zikmund oslavil v sobotu 90 let a připravuje se na další cestu.

 

Právě jsem si přečetl na zpravodajském serveru idnes.cz velmi zajímavý rozhovor s Miroslavem Zikmundem, který vám doporučuji k přečtení.

552-zikmund.jpg

Proto cituji pouze jeho závěr:
■ V sobotu vám bylo devadesát. Proč na vás ty roky
   vůbec nejsou vidět a proč vám přibývají
   s takovou důstojnou elegancí?

● Vysoký věk není zásluha. Je to spíš dar od pánaboha
   nebo  nějakého stvořitele. Je za tím genetický vliv,
   tatínek se taky dožil vysokého věku. Navíc se starám
   o zdraví. Cvičím, je tady zahrada, která má osm tisíc
   metrů, a na ní mám pět dobrých kamarádů - Kosu,
   Hrábě, Vidle, Krumpáč a Lopatu.
■ A kam pojedete teď? Co máte v plánu?
● To neprozradím. Jsem v tomhle trošku pověrčivý.
   Kdybych to řekl, tak se to nesplní.
■ Ale pojedete někam, že?
● Pojedu. To víte, že jo.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00