Tallinn – 15

pátek 20. únor 2009 10:00


Dnes navštívíme druhé místo, odkud můžeme z Tallinnu odcestovat – Letiště neboli Ülemiste Airport.
Přeji příjemný zážitek.

     
Letiště Ülemiste Airport
552-tal-let-1.jpg
se nachází asi 4 km od historického centra Tallinnu na východním břehu jezera Ülemiste. Je největším letištěm v Estonsku a domovskou základnu pro leteckou společnost Eesti Air. Slouží jak pro domácí, tak i mezinárodní lety.      Má jednu asfaltobetonovou dráhu, která je 3070 m dlouhá a 45 m široká. Umožňuje přistávat i mohutným letadlům jaký je např. Boeing 747. Přestože jde o malé letiště je schopno zvládnout oosobní dopravu velmi efektivně. V době sovětské okupace zde byla základna 384. stíhacího pluku s letadly MiG-23P.      Před druhou světovou válkou, měl Tallinn pravidelné letecké spojení do zahraničí. Mezi lety 1945 a 1989 sloužilo jen letecké společnosti Aeroflot. První zahraniční letecká společnost, která zahájila po druhé světové válce pravidelné lety do Tallinu, byla švédská SAS. Stalo se tak na podzim roku 1989. Nyní má Tallin letecké spojení s mnoha zahraničními městy včetně Prahy.
552-tal-let-bud.jpg
     Budova terminálu se začala stavět v roce 1932 a provoz na letišti byl oficiálně zahájen dne 20. září 1936. Kompletně byla modernizována v roce 1999 a výrazně rozšířena v roce 2008. V budově terminálu je několik prodejen, tři restaurace, tři kavárny, a duty free shop, knihkupectví atd. Je zde také pošta, telefonní služby a volný wired (bezdrátový přístup k internetu). Kromě toho jsou rovněž k dispozici cestovní kanceláře, směnárny a pronájem aut. U terminálu jsou také dvě autobusové zastávky pro pojení do centra města.
552tal-let-2.jpg
Více letadel uvidíte po kliknutí na fotografii letadla.

Ülemiste Airport

Boeing 737 přistání

Start letadla

 

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
cover.jpg
stačí kliknout na obrázek

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00