Souhlasím s Paroubkem, i když vím, že

středa 25. únor 2009 10:00

jeho pondělní vyjádření k fotbalovým výtržnostem, že hodlá vrátit policii na stadiony, je typickým populismem, kterého jsme se z jeho úst už dočkali nespočetněkrát. Dokonce souhlasím s jeho logikou, že když již policie není na stadionech, nemají se rowdies čeho bát, a proto mohou řádit podle libosti.

     Je faktem, že příčinou násilí fanoušků, není nepřítomnost policie. „Fanoušci“, a především jejich tvrdá jádra, tzv. rowdies, se servou kdykoliv a kdekoliv, podle toho jak se na tom dohodnou; bez ohledu na asistenci policie. Příčinou jejich chování je jejich sociální deprivace, touha vybít se a řada dalších subjektivních příčin, na které nemá policie vliv.
     Přestože vím, že populismus z návrhu Jiřího Paroubka přímo čiší, tak si myslím, že myšlenka, aby na stadionech byla přítomna policie, není v jádru špatná. Současně si ale myslím, že nepřipravenost pořadatelské služby jednotlivých klubů nelze řešit změnou zákona.
     Zákon by neměl snímat z pořadatelů odpovědnost za pořádek a bezpečnost na stadionech, protože jakékoli sportovní utkání je, stejně jako každá jiná zábava, soukromou záležitostí. Zákon by měl pořadatelům jakékoliv zábavné akce ale dovolit pozvat si policii k zajištění pořádku. Ovšem pořadatelé by měli za toto zajištění pořádku v plném rozsahu zaplatit a ne si myslet, že to budou mít zadarmo. Mají-li fotbalové kluby milionové částky na kupování hráčů, potom by pro ně nemělo být problémem zaplatit polici za zajištění bezpečnosti.
     Proč si, na rozdíl od některých jiných lidí, myslím, že bezpečnost fotbalového zápasu, či jakékoli akce většího rozsahu je veřejným zájmem? Protože jde především o zajištění bezpečnosti těch slušných lidí, kteří přijdou na stadion, aby se pobavili a strávili příjemné chvíle odpočinku. Kromě toho policie má ze zákona mnohem větší pravomoci pro použití donucovacích prostředků, než jaké má pořadatelská služba; a tak může v řadě případů eliminovat různá pochybná individua již při vstupu na stadion.
     Proto nesouhlasím s ministrem vnitra Langerem, že policie by měla být pozvána až když se tam něco děje. Podle mého mínění by tam měla být na pozvání pořadatelů přítomna už určitou dobu před zahájením a po celou dobu konání akce. Ovšem, jak už jsem napsal výše, její přítomnost by měla být pořadateli plně zaplacena a ne hrazena ze státního rozpočtu. Není přece nic jednoduššího, než stanovit určitou taxu za přítomnost každého policisty, kterou by byl klub povinen zaplatit.
552-zatceni-rowdies-v-praze.jpg

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
cover.jpg
stačí kliknout na obrázek

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00