Otazníky kolem skončeného MS v Liberci

pondělí 2. březen 2009 18:31

Dnes jsem dostal velmi zajímavý mail od nicka nepolitik, poukazující na některé nesrovnalosti s financováním mistrovství světa, který cituji a rád se k němu vyjadřuji.

Od:            nepolitik@seznam.cz
Komu:       krejci.jiri@tiscali.cz
Předmět:   Precti si na aktualne.centrum.cz
Doručeno: Mon, 2 Mar 2009 15:19:40 +0100

Čtenář(ka) nepolitik@seznam.cz Ti posílá tento zajímavý článek na aktualne.centrum.cz To je z jiného soudku pane Krejčí. Napište něco oduševnělého do Vašeho blogu v Lidovkách. Syner napojený na ODS vydělal na MS stamiliony
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=630548

Článek jsem si přečetl, ale nedověděl jsem se z něho nic co by nasvědčovalo nějaké kriminální činnosti. Pouze se tam uvádějí částky, které firma Syner za jednotlivé zakázky dostala. Docela chybí sdělení, o kolik byly stavební práce předraženy nebo zda tam došlo k nějakému šizení na materiálu atd. Ona totiž fakturovaná částka nikdy není ziskem. Zisk se vypočítá až po odečtení všech nákladů, které musela firma na provedení prací vynaložit. O zisku se páni novináři nezmínili. Ona totiž fakturovaná částka budí větší dojem.

To však neznamená, že tam musí být všechno v pořádku, když na některé nesrovnalosti poukázal Nejvyšší kontrolní úřad. Podle něho došlo pod dohledem Investingu,cz k řadě pochybení a možným porušením zákona, které prověří policie. V březnu se pak na prostavění státních dotací zaměří také Úřad na ochranu hospodářské soutěže.

Myslím si, že více budeme také vědět po kontrole ministerstva financí, kterou tam pošle ministr Kalousek po dohodě s ministrem Liškou, jak o tom píše také aktuálně.cz v článku Do Liberce míří kvůli MS ministerská kontrola. Ihned

Na závěr dodávám, že Liberecký primátor Kittner, kterého znám pouze z televizních záběrů, mi způsobem svého vystupování a vyjadřování není příliš sympatický, ale to je pouhý dojem televizního diváka. Nerad bych mu křivdil, protože ho osobně neznám a tak nechám vše na posouzení odpovědných orgánů, popřípadě orgánů činných v trestním řízení. Jenom jsem zvědav, co budou psát naši investigativní novináři na aktuálně.cz v případě, když se prokáže, že to byla novinářská kachna.

Další články týkající se financováni MS v Liberci:

Kauza Liberec: Ministerstvo školství přiznalo chyby
Tak jsem jim to napálil aneb jak zbohatnout na MS
Koho obviní kvůli šampionátu v Liberci? Máme tip
Máme protokol z kontroly NKÚ: Liberec zcela selhal
Trestní oznámení na Liberec: Machinace s pozemky pro MS

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
cover.jpg
stačí kliknout na obrázek

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00