Vyvolávači nenávisti

úterý 3. březen 2009 12:01

Tak se jmenuje kritika článků Bohumila Doležala, obhajujících Sudetské Němce, z pera Václava Vlka st., kterou uveřejnil dnešní Internetový deník Neviditelný pes. Protože mám s panem Vlkem na články
pana Doležala úplně stejný názor, ale tak dobře bych to nenapsal, tak si dovoluji
z něho citovat a pro ty, které článek zajímá,
přidat i odkaz.

Někdy člověk něco cítí, případně mu něco zrovna leze do pera - tedy dnes do klávesnice - a ne a ne to vyjádřit jak by chtěl. Až to za něj udělá někdo jiný. Třeba čtenáři na tak proklínaných a pomlouvaných diskusních fórech. A o čem že bych to chtěl psát? No o komentářích pana Doležala. A o jeho neskutečné, až na kost zadřené nenávisti k presidentu Benešovi a k těm Čechům, co ne a nechtějí uznat, že Beneš byl vlastně horší než Hitler a Češi se vyhnáním sudetských Němců dopustili hrůz, proti kterým jsou německé "chybičky" jako Treblinka, Babij Jar a Osvětim jen drobný nedostateček.

Nebyl jsem asi sám, komu tahle sudetoněmecká propaganda vadila, takže byl pan Doležal poněkud „vyobcován“, jak si sám stěžoval, z některých novin. Což musí být pro psavce jeho typu být skutečně stresující. Nevydávat mu jeho komentáře! Ta drzost!

No ale nějakou dobu si dal pokoj. Ovšem ono každému vždycky otrne. A tak se pomalu už zase do jeho článků vloudili sudeťáci "pečení, vaření, marinovaní". A hlavně oni jsou ti sudetští Němci, vykreslováni jako ty lilie nevinné. Vždy jen čestní a pracovití a hlavně strašně a strašně ublížení od té české sběře. Dle pana Doležala.

Autor si vždy najde nějakou momentální politickou událost, tu rozebere - většinou celkem kvalitně -, ale pak se hned pustí do těch Čechounů a jejich vůdců a historie a vůbec. Dle pana Doležala to vypadá, že by bylo na světě vůbec lépe, kdyby se bývaly byly uskutečnily návrhy a záměry K.H. Franka. To by žádný Češi nebyli a byl by pokoj. Tak mi to aspoň z jeho článků vychází.

Články pana Doležala čte dosti lidí. Jeho názory - pokud se nejedná o Beneše a sudetské Němce - bývají často zajímavé. A rozumné. Například článek Zbojnická samoobsluha. Dobře to vyhmátli diskutéři na NP k uvedenému článku ze dne 21. 2. 2009:

Honza z podhůří
Dobrý den, pane Doležale - po tom předchozím skuhrání nad nespravedlivostí všech vůči "sudetským" Němcům (zas ty "dekrety" + "vyhánění") vcelku slušný (i když jen "recyklovaný") článeček na Psu - vidíte, když píšete o něčem jiném než o (řekl bych) "chudáčcích sudeťáčcích", dá se to číst.

Rýpal
Chápejte, prosím, že pan Doležal, jakožto důchodce, musí být z něčeho živ. Já jsem začal jeho poznámky o sudetských Němcích ignorovat, chovám se k nim asi tak jako k reklamám v teleshoppingu, a jsem spokojený. Představte si, že ten Doležalův článek je docela kvalitní televizní pořad, přerušovaný občasnými stupidními reklamami na zcela neprodejný produkt. . .

I-Worm
no a aby ty blbý reklamy prodal, tak musí aspoň tu a tam napsat něco slušnýho. . .

No a pak že prý na webu diskutují jen blbci a sprosťáci! Pod tato vyjádření bych se mohl podepsat.

Stálé vyzdvihování údajných zločinů Čechů na Němcích po květnu 1945, zamlčování faktických a historických souvislostí a tvrdošíjné zamlčování viny sudetských Němců na tragedii druhé světové války a také na odsunu, to není jen nechutné, ale ono je to také nebezpečné. Už Číňané věděli, že kapka vody, padá li opakovaně a opakovaně, prohlodá i skálu. A tak vedení sudetských Němců a pan Doležal vždy, všude, při všech příležitostech opakují mantru: "Češi jsou zločinci a dobytek a Beneš je arcilotr." A doufají, že jednou s tímto názorem vyhlodají do skály díru.

Většina Čechů po své zkušenosti s komunismem ví, že lze vyvolat ve společnosti hromadnou hysterii a nenávist. Ale, mohu-li říci, většina a to včetně českých umělců (až na výjimky) a politiků si také uvědomuje, že sice neexistuje žádná „kolektivní vina“, ale z některých svých činů se nemohou vylhat ani národy. A že co jsme si navařili spolčením s bolševiky, to si také dnes my a naši potomci musí „vyžrat“. Jiná cesta není. Když jsme na to přišli my, proč na to nepřišli vedoucí sudetských Němců? Měli na to dokonce víc času.

Co k tomu dodat? Jenom to, že článek, který, pokud o něj máte zájem, najdete zde, bude mít ještě pokračování, na které také upozorním.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
cover.jpg
stačí kliknout na obrázek

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00