Očista stadionů od výtržníků a darebáků

čtvrtek 5. březen 2009 15:14

Přestože jsem se už k přítomnosti policie na fotbalových stadionech vyjádřil ve svém článku ► Souhlasím s Paroubkem, i když vím, že ◄ přesto se k tomuto problému po přečtení článku ministra vnitra Ivana Langera v Názorovém internetovém deníku Virtually vracím. Přináším z něj citáty s mým komentářem a nakonec i odkaz na celý článek.

Uplynulý týden přinesl mnoho řečí o fotbale, ale také několik jasných činů. Jiří Paroubek hodlá pokračovat v parlamentu v řečech, já chci dále konat. Jeden deník mimo jiné napsal, že "...Langer válčí s fotbalem". To je slušně řečeno hloupost. O mně se ví, že mám ke sportu, a k fotbalu zvlášť velmi pozitivní vztah, svůj život si bez nich nedokážu vůbec představit. Očištění fotbalu je pro mě srdeční záležitost a nechápu, jak mi někdo může něco takového, jako je nepřátelský vztah k fotbalu, podsouvat.

Tomu, co napsal ten deník, se vůbec nedivím, vždyť bez takovýchto vět by nebyl komentář vůbec zajímavý. Je přece známo, že naši šmokové dokážou podsunout politikům, ale nejen jim, cokoli co přiláká čtenáře.

Chci dosáhnout dvou věcí: aby měl pořadatel v této zemi zodpovědnost za bezpečí těch, kteří si zaplatili vstup na soukromou akci. A abychom se přestali tvářit, že chuligáni jsou nezbytnou součástí sportu. Fotbaloví výtržníci nejsou žádní fanoušci. Nejde tedy o to, jak je nejlépe na stadionu "porazit", ale jak udělat z prvoligových tribun bezpečné místo zábavy.

S tímto názorem plně souhlasím a ještě dodávám, že nejen z prvoligových tribun, ale ze všech masových akcí a to nejen sportovních, ale i kulturních.

Neřešením tohoto problému tu vznikla "elita", která se rituálně každý víkend za pozornosti médií a policie vyráží poprat. Hráči, majitelé i šéfové klubů musí dát jasně najevo, koho na stadionu chtějí, a kdo je pro ně nežádoucí. A to represivní složky státu dokázat nemohou.

Opět plně souhlasím a dodávám, že svůj podíl na tomto stavu mají i média, která nejen ochotně dávají prostor pro exhibice tuzemských výtržníků, ale přinášejí i exhibice výtržníků zahraničních, aby se ti naši měli čemu přiučit.

Očekával bych od Jiřího Paroubka, který se na fotbale nechává rád vidět, že podpoří zájem všech slušných fanoušků: Tvrdě postupovat vůči těm, kteří nedodržují návštěvní řády jednotlivých stadionů. Ale nepřející politik v Paroubkovi zvítězil nad fotbalovým fanouškem. Jiřímu Paroubkovi při nedostatku vlastních myšlenek zbývají řeči a víra, že výtržníci jsou silnější než slušní lidé. Já - na rozdíl od něho - mám cíl, prostředky i vůli prostředí na fotbalových stadionech změnit.

Jediné v čem s Jiřím Paroubkem souhlasím je, že přítomnost policie na stadionech je v současné době potřebná, ale nesouhlasím s ním v tom, že jde veřejný zájem. Podle mého mínění by měla být policie pouze tam, kde o její přítomnost pořadatelé požádají a také její přítomnost v plném rozsahu zaplatí. Proběhnuvší dvě kola ligy jasně ukázala, že není její přítomnost nutná na všech utkáních, ale že se jedná především o rowdies v řadách „fanoušků“ Sparty a Baníku Ostrava. U ostatních klubů se dají výtržníci zvládnout pořadatelskou službou. Když mají tyto kluby miliónové částky na kšeftování s hráči, tak by měly mít desetitisícové částky na zaplacení policie. Další řešení je v rukou fotbalového svazu. Vždyť přece není nic jednoduššího, než tomu klubu, který z důvodů šetření o pomoc policie nepožádá a dojde na jeho stadion k výtržnostem, aby rozhodčí ukončil utkání a svaz nařídil opakování zápasu bez publika. Rozhodně by však nemělo ke kontumační prohře domácích, protože v tom případě by toho mohli hosté zneužít. To by, podle mého mínění, pomohlo ze všeho nejvíce

Poznámka na závěr: Poslanecká sněmovna v úterý 3. března nakonec o Paroubkově iniciativě ohledně možného návratu policie na stadiony vůbec nejednala - poslanci o jeden hlas program této mimořádné schůze neschválili.

Celý článek, pokud o něj máte zájem, si můžete přečíst zde.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
cover.jpg
stačí kliknout na obrázek

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00