Tallinn – 17

pátek 6. březen 2009 13:00Dnes se vypravíme na autobusové nádraží, ze kterého se vydáme autobusem na cestu východním směrem, až k hranicím s Ruskem, do Narvy. O této cestě, kterou zahájíme toulky Estonskem, napíši příští pátek.

552-Bus_Station-Tallinn.jpg

Tallinnské autobusové nádraží [Tallinna Bussijaam] je stále malou relikvií sovětské éry, ale určitého zlepšení už prý zde bylo dosaženo a služby jsou poměrně dobré. Jízdenky je možno zakoupit buď u pokladny stanice, nebo u řidiče. Ceny jízdenek závisí na autobusové společnosti a délce trasy. Na mezinárodních linkách je vhodné si rezervovat nebo koupit si jízdenku předem. Na vnitrostátních linkách to zpravidla není nutné, ale existují výjimky. V pátek a v neděli jsou autobusy do oblíbených víkendových míst, jako jsou Pärnu či Tartu jsou velmi rychle vyprodány; takže jen nákup jízdenky v předprodeji vám zaručí místo v autobuse. Na nádraží se z  centra města dostanete tramvají č. 2 nebo 4.

552-autobus-n-1.jpg
Nic moc, ale lepší fotografie a videa jsem nenašel.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
cover.jpg
stačí kliknout na obrázek

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00