Poděkování České televizi

úterý 7. duben 2009 10:00

Sobota a neděle se odehrála v České televizi pod taktovkou Václava Moravce velká obamovská show. Ovšem můj dík jí patří za zcela jiný pořad, na který se dalo po dlouhé době v neděli večer dívat a tím byl:

75-ct1-logo.jpg

Povídkový triptych 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem na téma Otcové a dcery, kde ve třech úsměvných moralitách, jejichž scénáře napsal David Jan Novotný, režíroval Zdeněk Švarc, zosobnil různé typy současných mužů, zapletených do pracovních i generačních konfliktů.

V úvodní povídce Stella Negro ztělesnil notáře, který líčí jednomu ze svých klientů, jenž chce vydědit syna, historii rozporuplného vztahu se svou tvrdohlavou dcerou, se kterou kdysi ve zlém rozešel...

Ve druhé povídce Paternita ztvárnil provinčního herce Lumíra Marvana, který marně sní o hvězdné kariéře. Ten se seznámí se záhadnou Hedvikou, která mu prozradí, že by mohla být jeho dcerou. Po té absolvuje test na DNA a stane se objektem pikantních drbů...

V závěrečné povídce Majordomus se převtělil v zásadového inženýra, působícího u městských komunálních služeb. Pořádkumilovný muž se střetne s novým šéfem a kdyžo ze zaměstnání dobrovolně odejde, získá práci v soukromé firmě své dcery. Na novém postu však jedná jako pedant, jenž dbá o každou korunu. Zásadně změní i své výchovné metody vůči dvěma vnukům...

K jeho vynikajícímu hereckému výkonu mu výborně sekundovali Lucie Vondráčková, Iva Janžurová, Ota Jirák, Vanda Hybnerová, Táňa Pauhofová, Ladislav Potměšil, Martin Dejdar a další.

Po dlouhé době jsme byli s nedělním večerním pořadem na Čt1 velmi spokojeni a přáli bychom si strávit více takových nedělních večerů s Českou televizí, tj. abychom nemuseli na další podobný pořad čekat dalšího čtvrt roku.

552-donutil-janzurova.jpg

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
-cssd-proti-vam-1.jpg
ODS spustila svoji vlastní stránku
na nejpopulárnějším kanálu pro sdílení videa – YouTube
TV-ODS.jpg
stačí kliknout na každý obrázek.

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00