Psát o Rathovi? Nepsat o Rathovi?

čtvrtek 16. duben 2009 16:02

Tak je nadepsán dnešní Diář Jany Bendové v Mladé frontě DNES. V jeho v úvodu uvádí, že psát o Davidu Rathovi je riskantní, protože píšete-li o něm, kdy je třeba, vypadáte jako posedlí. Ale I přes ono riziko, píše o něm znovu. A já si myslím, že je to velmi potřebné. Proto z onoho diáře cituji a také doporučuji přečtení celého jeho textu, na nějž nakonec odkazuji.

110-mfdnes-logo-1.jpg

David Rath, podobně jako jeho hejtmanský kolega Palas, se pustil do boje s právem. Nejprve všichni hejtmani z ČSSD obešli, podlezli, podskočili i přeskočili zákon, aby si plnili svůj stranický volební slib - zrušit poplatky. Za naše společné peníze je v krajských nemocnicích dotovali, slevovali, propláceli, vypláceli a bůhvíjak ještě ty své obezličky nazvali. Když dva soudy - v Palasově a posléze i Rathově kraji - tuhle nekalou podporu předběžně zatrhly, našli si páni politici další kličku, jak soud přelstít.

Nějakých 16 milionů, co stály pouhé první dva měsíce středočeského Rathova zdravotního panování, vem čert!

Rathovo pohrdání zákonem a soudními verdikty je strašidelné.

Soudy jsou oporou právního státu, pilířem demokracie a tady, za bílého dne, si s nimi jeden zákonodárce, vysoce postavený politik, svévolně hraje na honěnou. Palas zdatně sekunduje. Navenek má ČSSD plná ústa očisty od „justiční mafie“, na straně druhé justici vážně nebere. My obyčejní musíme zákony ctít a soudní verdikty respektovat, oni zvolení nikoli?Jenom mě mrzí, že zatím jenom dvě lékárny se odvážily požádat soud o rozhodnutí a ostatní pouze vyčkávají jak to dopadne.

500-jazyk.jpg

David Rath označil verdikt soudkyně za „nehumánní“. To je jeho omluva-výmluva. Jen tak přilípne veliké patetické slovo na párdesetikorunové poplatky. Ve stejný čas uveřejnila média zprávu o tom, že britští vědci zkoušejí nový lék proti Alzheimerově chorobě. Vypadá nadějně. Alzheimer a další typy demence jsou strašákem 21. století. Je to nemoc stáří a Evropa stárne. V Česku jí trpí už přes sto tisíc lidí. Kdo má někoho s touto nemocí vrodině, ví, co je to za strázeň. Ti lidé se v pokročilém stadiu už neumějí sami najíst, dojít si na WC. Jsou jako miminka.

Přitom jeden den na „gerontoodděleních“ stojí pojišťovnu 1.200 korun. Jeden den! Léky na měsíc kolem tří tisíc. Na jeden měsíc! A už dnes má dostatečnou péči jen pětina z nemocných.

Tak tohle je podle mne „nehumánní“, pane hejtmane. Nepomohlo by těch šestnáct milionů, které kraj zaplatil v lednu a únoru za poplatky, spíše těmto vážně nemocným? V každém kraji žije, zprůměrujeme-li republiku, tak 7 000 tisíc lidí s nějakým typem demence. Kolika z nich chybí ta správná péče? Francie loni zahájila akci Plán Alzheimer a na pětiletku vyčlenila 1,6 miliardy eur.

My se tu honíme za desetikorunami a politici jsou kvůli nim ochotni jít až za hranici zákona. Co dodat? Už nic.

Přece jenom si dovolím něco dodat. Zatím průzkumy veřejného mínění ukazují, že pro MČČ je několik lahváčů přednějších než zdraví spoluobčanů. Proto stále preferují Paroubka a jeho šibaly, kteří jim naslibují hory doly, aniž by uvažovali o důsledcích svého chování.

Přestože budu opět některými „diskutéry“ nazván opisovačem a nevím, čím ještě považuji za svoji povinnost na tento Diář upozornit. Pokud máte zájem o jeho přečtení, potom jej najdete zde.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
-cssd-proti-vam-1.jpg
ODS spustila svoji vlastní stránku
na nejpopulárnějším kanálu pro sdílení videa – YouTube
TV-ODS.jpg
stačí kliknout na každý obrázek.

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00