Ceny Týtý jsou rozdány

pondělí 20. duben 2009 10:00

V sobotu večer proběhl již 18. ročník ankety, kterou pořádá Týdeník Televize. Přestože jsem byl velmi zvědavý na to, kdo si získal přízeň milovníků hlasování pomocí SMS, tak jsem přímý přenos z jejich udělování v režii televize NOVA nesledoval. Nebylo to proto, že bych ze zásady tuto televizi nesledoval, ale proto, že mi více zážitků nejprve poskytl 15. díl cyklu Zlatá šedesátá, tentokrát s Janem Schmidtem, a po něm jeho film Konec srpna v hotelu Ozon. Estrády nejsou totiž mým šálkem čaje. Ovšem to neznamená, že mě výsledek této ankety nezajímá. Přece je to jenom ukázka vkusu určité části populace naší republiky.

Velkou radost mi udělalo uvedení herečky Jiřiny Jiráskové do Dvorany slávy. Pozdě, ale přece. Zasloužila by si to mnohem dříve.

255x255-Jiraskova-1.jpg 200x255-maciuchova-2.jpg

Velmi spokojen jsem byl s výsledkem hlasování v kategorii herečka a herec. Hana Maciuchová a Rudolf Hrušínký si tu cenu plně zasloužili, protože jejich herecké etudy v seriálu Ulice, jsou tím jediným, na co se dá dívat. Kdyby se pro ně podařilo vytvořit samostatnou inscenaci, potom by to byl opravdový herecký koncert. Viděl jsem jeden celovečerní díl ulice, jehož byli protagonisty a byl jsem moc spokojen. V seriálu ulice jsou jejich etudy mnohdy zatlačeny do pozadí rozvláčnými a nic neříkajícími etudami dalších herců, mnohdy velmi podprůměrných.

200x255-dejdar_.jpg  200x255-rudolf-hrusinsky.jpg

V kategorii Osobnost televizní zábavy zvítězil herec Martin Dejdar. Rozhodně je to mnohem lepší, než kdyby zvítězil Jan Kraus, který by podle mne měl jisté vítězství v kategorii Osobnost pokleslé televizní zábavy.

Velmi mě překvapilo vítězství Václava Moravce v kategorii Osobnost televizní publicistiky. Je vidět, že pořad vysílaný v poledne má asi mnohem větší sledovanost než pořad kultivovaného moderátora Marka Ebena Na plovárně vysílaný také v neděli, ale ve 22 hodin večer. Rozhodně by si tu cenu zasloužil mnohem více než Václav Moravec.

Stejně tak mě překvapilo vítězství Karla Voříška v kategorii Osobnost televizního zpravodajství. Spíše jsem typoval Raye Korantenga, ale to je rozhodně lepší, než kdyby zvítězil někdo z ČT, jak např. Daniela Drtinová.

V kategorii zpěvák se žádné překvapení nekonalo a božský Kája má stále dost příznivkyň, které mu dají svůj hlas. Ovšem co má největší podíl na vítězství Ivety Bartošové v kategorii zpěvačka, jsem nepochopil.

Objevem roku 2008 je herečka Dana Batulková, která s tanečním partnerem Janem Onderem vyhrála třetí řadu soutěže StarDance - když hvězdy tančí. Posoudit nemohu, protože jsem tento pořad nesledoval a ostatní finalisty této soutěže neznám.Jako herečku ji mám však velmi rád.

Vítězství pořadu Hádej, kdo jsem, televize Prima nemohu posoudit, stejně jako vítězství seriálu Ordinace v růžové zahradě televize Nova ve svých kategoriích nemohu posoudit, protože ani jednu z těchto kategorií nesleduji a dávám přednost pořadům jiného typu, kterých se dá na obrazovkách různých televizí nalézt dostatek.

Co napsat na závěr. Myslím si, že toto všelidové referendum o popularitě televizních protagonistů má svůj význam a už dnes jsem zvědav, jak to dopadne příští rok. Současně už od nynějška držím svým favoritům palce, ale jejich jména neprozradím.

460-tyty.jpg

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
-cssd-proti-vam-1.jpg
ODS spustila svoji vlastní stránku
na nejpopulárnějším kanálu pro sdílení videa – YouTube
TV-ODS.jpg
stačí kliknout na každý obrázek.

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00