Radikály může oslabit hlavně ignorování jejich akcí

úterý 21. duben 2009 10:00

Aktivity radikálů všeho druhu může oslabit nejen nesouhlas nejširší veřejnosti, ale především nevšímavost všech médií.  Akcí radikálů všeho druhu v poslední době přibývá z řady důvodů. Jedním z nich je podle mne přílišná publicita těchto akcí.

Aktivit radikálů neustále přibývá a stávají se stále větším problémem, který však nemůže vyřešit pouze stát, ale musí ho řešit celá společnost, včetně médií. Oni se při pořádání svých akcí zaštiťují obyčejnými lidmi, které údajně chtějí chránit, ale určitě se bojí chvíle, kdy se ukáže, že jménem těchto lidí nemluví. Pokud si zachovají protiromskou a protimigrantskou rétoriku, tak mají šanci, že se k nim obyčejní lidé, kteří mají ve svém bydlišti s Romy či imigranty problémy, připojí.

Velkým nebezpečím je jejich spolupráce s Dělnickou stranou, i když to šéf strany Tomáš Vandas popírá. V momentě, kdy je tato strana oficiálně zaštítí a navzájem se propojí, tak začnou jejich aktivity narůstat. Důležitým okamžikem byl pro ně loňský pochod 800 až 1000 radikálů na sociálně problematickou lokalitu v litvínovském sídlišti Janov, při kterém se k nim přidalo dalších až 500 místních lidí. Bylo to po0051prvé, kdy měli zcela jednoznačnou veřejnou podporu a širokou publicitu v médiích, z čehož pochopili, že tímhle směrem se mohou vydat. Z událostí v Janově stále čerpají energii. Před 14 dny se pokusili navázat na Janov v Přerově, ale to se jim nepodařilo. Nedokázali k účasti na akci zmobilizovat dostatečný počet lidí a nezískali ani výraznější podporu místních občanů.

Jejich vzrůstající aktivita se projevuje ve stoupajícím počtu publikovaných článků na internetu. Také v poslední době úzce spolupracují s podobnými skupinami ze zahraničí, především z Německa a ze Slovenska.

Z Německa přejímají především taktické prvky. Jsou již ochotni pouštět se do střetů s policií, zatímco dříve se jim vyhýbali a vytvářeli dojem spořádaných hochů. Němečtí radikálové tento názor změnili a jim se přizpůsobili i čeští „hoši a děvčata“ a ve svých projevech přitvrzují. Jsou schopni veřejně přiznat, že jsou nacionální socialisté a uzavřít s německými neonacisty deklaraci, že třetí říše byl dobrým modelem státu.

V budoucnu můžeme očekávat nejen akce v typu Janov, ale i shromáždění podobná sobotnímu "pietnímu pochodu" radikálů Ústím nad Labem, která nebudou primárně spojena s násilím. Bude záležet nejen na občanech, ale především na médiích, jak se k jejich akcím postaví. Podle mne by občané měli tyto akce bojkotovat a média neměla podlehnout touze být první ve zveřejnění informací o těchto akcích. Média by naopak měla tyto akce zcela ignorovat a nepřinést o nich ani tu sebekratší zprávičku. Jim dělá publicita strašně dobře. Čím více se o nich bude psát a čím více se budou objevovat na televizní obrazovce, tím budou aktivnější. Jakmile však uvidí absolutní nezájem o jejich „činnost“, potom je to určitě přestane bavit a pokud nezmlknou úplně, tak se určitě jejich aktivita sníží.

Pokud se však budou média chovat tak, jako před pochodem v Ústí nad Labem, kdy nás celý týden krmila informacemi o každém šustnutí, potom jim narostou křídla a nikdy nebude jejich řádění konec.

« » ☼ « » ☼ « » ☼ « » ☼ « »

Navštivte
-cssd-proti-vam-1.jpg
ODS spustila svoji vlastní stránku
na nejpopulárnějším kanálu pro sdílení videa – YouTube
TV-ODS.jpg
stačí kliknout na každý obrázek.

Vážení čtenáři,
pokud ode mne budete požadovat odpověď, potom uveďte svoji mailovou adresu a já Vám milerád odpovím. A to i v případě, že s mými názory nesouhlasíte. V diskusi neodpovídám, protože se do vzájemného povídání zaplete někdo jiný a zavede je úplně jiným směrem. Rád diskutuji, nebo polemizuji, říkejte tomu, jak chcete, ale nemám rád, když do diskuse mluví někdo další. Kromě toho 1000 znaků nutí velmi často ke zkratkovitému vyjádření a dochází tak ke zkreslení myšlenek diskutujících a zbytečným omylům. Také mi můžete napsat na moji mailovou adresu, nebo mi poslat vzkaz. Pokud budete posílat vzkaz, potom také uveďte, kterého článku se týká, protože bigbloger mi to neoznámí. U diskusních příspěvků bez mailové adresy předpokládám, že není požadováno moje vyjádření. Věřím, že mě pochopíte a nebudete se na mne zlobit. Jsem už starší člověk a tak musím nad každou odpovědí déle a hlavně v klidu přemýšlet.
Upozornění:
Pokud si nevíte rady s vkládáním obrázků, videí a odkazů do blogu, tak malý návod najdete zde a pokud si nevíte rady s tím co a jak psát na svůj blog, potom si přečtěte 5 tipů pro psaní blogu.
Prosba:
Na závěr vás prosím, pokud se do mne někdo v diskusi pustí, nehajte mne - prostě na takové výlevy nereagujte. Jsou totiž lidé, kteří se domnívají, že jim pod jiným jménem nadávám. Pokud to bude opravdu potřeba, dokážu se obhájit sám.

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Jiří Krejčí

Psát mnoho nebudu. Snad sem tam napíši něco o vlastních zkušenostech, či nějakou vzpomínku z mládí. Převážně budu uveřejňovat fotografie z mého belhání, abych nezavdal příčinu ke zbytečnému napadání některými diskutéry.

Jsem starší více než čtyři pětiny století. Od roku 2006 jsem se až do letošního jara pohyboval pomocí dvou francouzských berlí. Nyní používám "belhátko", na které se dá v případě potřeby posadit. Volný čas, kterého mi po úmrtí manželky v roce 2010 mnoho nezbývá, trávím, pokud to počasí dovolí, belháním po městě. Pokud mi ještě nějaký zbude, tak u počítače nebo, je-li něco opravdu k dívání, u TV. Také nepohrdnu pěknou knihou nebo hudbou z rozhlasu.

REPUTACE AUTORA:
0,00